اطلاعات مالیاتی ۸/۵ میلیون کارتخوان ثبت شد
رئیس کل سازمان امور مالیاتی از شناسایی ۴۴۴ هزار پرونده جدید مالیاتی از محل اتصال و ثبت نام کارتخوان‌های بانکی خبر داد و گفت: ثبت اطلاعات مالیاتی ۸ر۵ میلیون کارتخوان تاکنون انجام شده است.

داود منظور در گفتگو با فارس‌ در مورد آخرین وضع اتصال کارتخوان های بدون پرونده مالیاتی اظهار داشت: در مهلت دو هفته‌ای که بعد از بسته شدن سامانه برقرار شده تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار پرونده دیگر به جمع پرونده‌ مالیاتی کارتخوان‌ها افزوده شده و در حال حاضر بیش از ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار پذیرنده در نظام مالیاتی اطلاعات خود را ثبت کردند.

وی در مورد چگونگی دریافت مالیات از مودیان جدید بیان داشت: قاعدتاً صاحبان آنها عملکرد سال ۱۴۰۰ را باید در تیر سال آینده ارائه بدهند و پس از بررسی منابع اطلاعاتی و داده‌های سامانه‌ها وضع مالیات آنها مشخص خواهد شد.رئیس کل سازمان امور مالیاتی ادامه داد: درآمدهای مالیاتی این بخش متعلق به سال آینده خواهد بود و یکی از رویکردهای سازمان، نظم دادن و شفاف شدن و شناسایی فعالان اقتصادی از طریق ساماندهی کارتخوان‌های بانکی است.

وی در پاسخ به اینکه در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ هنرمندان از معافیت مالیاتی برخوردار شدند؛ نگاه شما به اینگونه مصوبات چیست؟ گفت: طبیعتاً سازمان امور مالیاتی مجری قانون محسوب می‌شود و هر چه باشد، اجرا خواهیم کرد. از منظر کارشناسی طبق برنامه ششم توسعه و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تا حد امکان باید معافیت‌ها کاهش یابد یا به صورت هدفمند شود جز در موارد خاص که قابل دفاع باشند.

منظور ادامه داد: با این نوع معافیت‌هایی که در مجلس اعمال می‌شود، موافق نیستیم و تایید نمی‌کنیم. وقتی از یک کارمند ساده یا کارگر مالیات حقوق دریافت می‌شود، این با عدالت اجتماعی سازگار نیست که بخواهیم هنرمندان و سلبریتی ها را معاف کنیم.همچنین مدیرعامل شرکت شاپرک گفت: تاکنون به حدود ۶ میلیون کارتخوان با پرونده مالیاتی فعال رسیده ایم و تلاش می‌کنیم ضمن حفظ کسب و کار پذیرندگان و کسبه تا آخر فروردین سال آینده کارتخوان بدون پرونده مالیاتی نداشته باشیم.

نسخه مناسب چاپ