کارخانه ارج دوباره در مدار تولید قرار می گیرد
کارخانه ۸۵ ساله ارج که تعطیل شده بود با تلاش و رفع موانع تولید از جمله قوانین زائد و دست‌وپاگیر، دوباره در مدار تولید قرار می گیرد و قرار است به زودی خط تولید محصولات لوازم خانگی این واحد بزرگ تولیدی راه‌اندازی شود.

به گزارش شاتا، محمدمهدی برادران معاون صنایع عمومی وزیر صنعت ضمن اعلام این خبر گفت: نخستین کارخانه تولید لوازم خانگی کشور به علت تشدید مشکلات تولید در سال ۱۳۹۵، به طور کامل تعطیل شده بود که از مرداد امسال با تلاش و پیگیری‌های وزارت صنعت پس از ۱۰ سال تعطیلی در مسیر احیاء قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در راستای احیای برند ارج و ایجاد تنوع محصولات در سبد محصولات این شرکت، تولید انواع یخچال و فریزر، انواع ماشین لباسشویی دیجیتال و مکانیکی، ماشین ظرفشویی و کولر گازی اسپلیت وجود خواهد داشت.

معاون صنایع عمومی وزیر صنعت یادآور شد: در رویکرد جدید حمایت از صنعت لوازم‌خانگی، علاوه بر تأکید بر کیفیت و تنوع کالایی و افزایش تولید برای ایجاد رقابت مناسب در زمینه عرضه کالا به موضوع رضایت مشتری به ویژه خدمات پس از فروش تأکید ویژه‌ای شده است.

به گفته وی، یکی از موارد مهم دراین راستا، موضوع نام و نشان تجاری است؛ زیرا کالاهای داخلی با وجود داشتن کیفیت مناسب نسبت به کالاهای دارای نشان‌های مطرح جهانی کم بهره هستند.

برادران تأکید کرد: توجه به نشان‌های محبوب داخلی از منظر مشتری و به ویژه بازسازی هویت نشان‌ها و برندسازی اهمیت ویژه‌ای دارد و باید مورد توجه تولیدکنندگان قرار گیرد.

کارخانه ارج ابتدا تولید کولر گازی را آغاز خواهد کرد و از اواخر اردیبهشت تولید ماشین‌لباسشویی در این واحد تولیدی آغاز خواهد شد.

بخش‌خصوصی تاکنون ۲۰۰ میلیارد تومان برای احیای این شرکت سرمایه گذاری کرده است و خطوط تولید و مونتاژ ماشین‌لباسشویی، ظرفشویی، کولرگازی و کولرآبی نصب شده و در فاز بعد، یخچال و فریزر هم اضافه خواهد شد.با احیای کارخانه ارج در گام نخست، برای ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم و برای بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد. تولید ابتدا در صورت وجود شرایط مناسب همکاری بین‌المللی به صورت تحت لیسانس و سپس با عمق تولید ۶۰ درصد قطعات در کشور انجام خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ