ماموریت رئیس جمهوری به معاون اجرایی برای بررسی معضل ریزگردها
سرویس خبر: معاون اجرایی رئیس جمهوری از دستور ویژه حجت الاسلام والمسلمین رئیسی به وی برای پیگیری وضع ریزگردها در سفر به خوزستان خبر داد و گفت: گزارش جامعی از وضع ریزگردها با بازدید میدانی از خوزستان، به حرئیس جمهوری و شورای عالی محیط زیست برای اخذ تصمیم لازم ارائه می‌شود.

به گزارش ایرنا، سید صولت مرتضوی در حاشیه بازدید از طرح آب رسانی غدیر در گفتگو با خبرنگاران، با بیان این که بخشی از منشاء ریزگردها در داخل و بخش مهمی هم در خارج کشور است، افزود: وضع ریزگردها و طرح های در دست اقدام در این سفر پیگیری شده است.

وی اظهار داشت: بازدیدهای میدانی و نشست‌های متعددی در سفر ۲ روزه به خوزستان برگزار و گزارش جامعی از وضع ریزگردها تهیه و ضمن ارائه به رئیس جمهوری در دستور کار شورای عالی محیط زیست برای اخذ تصمیم لازم قرار می گیرد.

مرتضوی ادامه داد: برای کنترل کانون‌های ریزگرد داخلی تصمیم های خوبی گرفته شده و منابعی هم برای آن در نظر گرفته شده است که برای سرعت بخشی به این موضوع پرداخت آنها تسریع می‌شود.

وی ادامه داد: کانون های ریزگرد خارجی که بخش مهمی از منشاء گرد و غبار در کشورمان است، نیاز به اقدام و پیگیری فراسرزمینی دارد که این موضوع هم در دستور کار قرار دارد.

همچنین در سفر معاون رئیس جمهوری به خوزستان، تصفیه‌خانه و تاسیسات آبرسانی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به بهره ‌برداری رسید. این طرح آب شرب پایدار و با کیفیت ۱۹ روستای مسیر قلعه سحر و شهر الهایی خوزستان را تامین می کند.معاون اجرایی رئیس جمهوری همچنین از خط دوم راه آهن اهواز – اندیمشک، کمربند غربی اهواز، ایستگاه چمران طرح آبرسانی غدیر و بیمارستان گلستان اهواز دیدن کرد.

نسخه مناسب چاپ