سجادی: ۵۱ درصد از سهام سرخآبی‌ها تا پایان شهریور واگذار می‌شود
 

وزیر ورزش و جوانان گفت: تا پایان شهریور بخش مهمی از سهام باشگاه‌های استقلال و پرسپویس (۵۱ درصد) واگذار می‌شود که این به تدریج انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، سیدحمید سجادی در آیین درختکاری در ورزشگاه آزادی تهران در سخنانی درباره واگذاری سهام باشگاه های فوتبال استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: بعد از ۲۴ سال سهام سرخآبی‌ها به هواداران واگذار شد و روز بزرگ و تاریخی را پشت سر گذاشتیم. در مرحله نخست استقبال خوبی صورت گرفت که حدود ۲۰۰ هزار نفر برای پرسپولیس و حدود ۱۸۰ هزار نفر برای استقلال استقبال شد و تا پایان شهریور بخش مهمی از این سهام (۵۱ درصد) به تدریج واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: مردم استقبال خوبی کردند و این مرحله تا یک‌ماه ادامه دارد اگر سهام به فروش برود این مدت کم می‌شود. از رئیس جمهوری قدردانی می‌کنم که اگر تلاش و نگاه مثبت او نبود این اتفاق نمی‌افتاد. حمایت رئیس جمهوری باعث شد این نگاه اصولی و درست در ورزش کشور کارش را آغاز کند و امیدوارم سنگ بنای خوبی در ورزش کشور باشد و این ۲ باشگاه مردمی با حمایت مردم از بهترین شرایط برخوردار شوند.

پرونده واگذاری سهام سرخآبی‌ها پس از سال‌ها چالش بسته شد و پذیره نویسی آنها از (یکشنبه، ۱۵ اسفند) در فرابورس به مرحله اجرا رسید.

وزیرورزش و جوانان درباره اساسنامه فدراسیون فوتبال و تدوین آن گفت: «میرشاد ماجدی» سرپرست فدراسیون فوتبال پیگیر این موضوع است و هر وقت با او جلسه برگزار کردیم اطلاع می‌دهیم.

سجادی درباره میزبانی مشهد در دیدار با تیم ملی فوتبال لبنان در مقدماتی جام جهانی گفت: هفته پیش ماجدی به وزارت ورزش آمد و درباره اوضاع تیم ملی و اینکه ما چه کمک می‌توانیم انجام دهیم تا تیم ملی ۲ بازی خود را به خوبی پشت سر بگذارد، صحبت کردیم. حال دیدار با لبنان به جای تهران در مشهد برگزار می‌شود و این موضوع چند جانبه است. هم به زیارت می‌روند و هم ورزشگاه مشهد میزبان خوبی است.

وی درباره حضور تماشاگران در ورزشگاه توضیح داد: فدراسیون باید پیگیر باشد و ما می‌خواهیم تماشاگر بیاید. حال و هوای ورزشگاه با تماشاگر بسیار متفاوت است.

وزیر ورزش و جوانان همچنین با اشاره به زمان صدور حکم قطعی بازنشستگی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: فدراسیون بلاتکلیف نیست بلکه «علی مرادی» به عنوان رئیس کارها را به خوبی پیش می‌برد. او چراغ فدراسیون را روشن نگه داشته است. مرادی دوست و برادر من و تا زمانی که حکم بازنشستگی او به صورت رسمی اعلام نشود در فدراسیون حضور خواهد داشت.

حکم بازنشستگی علی مرادی اواسط دی‌ماه از سوی وزارت ورزش اعلام شد اما با توجه به اعتراض رئیس فدراسیون وزنه‌برداری به سنوات خدمت خود حکم قطعی وی صادر نشده و فدراسیون و وزارت ورزش همچنان منتظر استعلام سازمان بازنشستگی کشور هستند.

وزیر ورزش وجوانان در ادامه سخنان خود در مراسم درختکاری در ورزشگاه آزادی اظهار داشت: بخشی از درختان به نام مدال‌آوران طلای المپیک و پارالمپیک کاشته شد که برای اولین بار این کار انجام می‌شود. مجموعه ای از نام‌های بزرگ داشتیم که امیدواریم نقطه عطفی در کنار مدال‌آوری در ورزش باشد.

سجادی گفت: بیشترین استفاده از محیط زیست را جامعه ورزش دارد؛ مثل کوهنوردی، بازی‌های ساحلی، استفاده از ارتفاعات، آب، خاک و سایر موارد هنوز چمن طبیعی ارزش خود را دارد و خیلی از رشته‌ها مانند قایقرانی، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری همه از محیط زیست استفاده می‌کنند. جامعه ورزش مروج این نوع تفکر باشند و یادآوری کنند قدر این موهبت الهی را بدانیم و به محیط زیست احترام بگذاریم.

وی درباره باز شدن درهای ورزشگاه به روی مردم، گفت: جاده تندرستی دور دریاچه طراحی و ورود رایگان شد و ایستگاه صبگاهی و شامگاهی هم به زودی طراحی می‌شود.

نسخه مناسب چاپ