افشای جزئیات تازه از عملیات انصارالله در «جیزان»؛۳۹ افسر و نیروی سعودی کشته شدند
سرویس خارجی: مشاور رئیس‌جمهوری دولت مستعفی یمن به تلفات گسترده ائتلاف متجاوز سعودی طی درگیری‌های اخیر در استان «جیزان» عربستان اعتراف و به کشته شدن دست کم ۳۹ نظامی و افسر این ائتلاف اذعان کرد.

«انیس منصور»، مشاور «عبد ربه منصور هادی» اذعان کرد: بیش از ۳۹ نظامی و افسر سعودی و سودانی در درگیری‌های اخیر منطقه «الحثیره»، واقع در استان «جیزان» عربستان توسط نیروهای انصارالله یمن کشته شده اند. وی افزود: نیروهای صنعاء در این درگیری‌ها بر منطقه‌ای که ائتلاف سعودی از آن به عنوان نقطه آغاز عملیات برای محاصره شهر «حرض» در شمال یمن استفاده می‌کرد، مسلط شدند.

در همین حال،«عبدالعزیز بن حبتور»، نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در آستانه فرا رسیدن هشتمین سال آغاز این جنگ در سخنانی تصریح کرد: عملیات آتی ارتش و کمیته های مردمی این کشور علیه ائتلاف متجاوز سعودی، «ویرانگر» خواهد بود. در چنین شرایطی،مردم استان شیعه نشین «صعده» یمن در تظاهراتی گسترده، اقدام ائتلاف سعودی در محاصره یمن را به شدت محکوم کردن و علیه رژیم سعودی شعار دادند.

در خبر دیگری، «آنجلینا جولی»، فرستاده ویژه کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهجویان وارد شهر ساحلی «عدن»، در جنوب یمن شد . هدف از انجام این سفر، معطوف کردن توجه جهانیان به پیامدهای فاجعه‌بار جنگ هفت‌ساله ائتلاف سعودی علیه مردم مظلوم این کشور اعلام شده است.

نسخه مناسب چاپ