ساخت ۷ مدرسه خیرساز به نام شهید سپهبد سلیمانی در «رابُر» کرمان‏
 

کرمان ـ خبرنگار اطلاعات: آیین افتتاح ۷ مدرسه خیرساز به نام «شهید قاسم سلیمانی» با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و با زیربنای ۱۱۰۰ مترمربع، در مناطق روستایی شهرستان رابر در روستای کبیر این شهرستان، برگزار شد ‎.

‎مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در مراسم افتتاح این مدارس که با حضور فرمانده سپاه ثارالله کرمان برگزار شد، اظهار داشت: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نماد شجاعت و مظهر غرور ملی و مایه افتخار دنیای اسلام بوده و وظیفه ما قدم گذاشتن در راه و ترویج مکتب او است‏‎.

‎رضا رضایی گفت: مدرسه یک کلاسه روستای باب گلو، مدرسه یک کلاسه بابید اولیا در روستای ده دیوان و مدرسه یک کلاسه روستای کبیر هر کدام با زیربنای ۷۹ متر مربع و اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسیدند‎.

‎وی افزود: همچنین مدرسه ۲ کلاسه روستاهای تذرج و هلیرود هر کدام با زیربنای ۱۲۲ مترمربع و اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان افتتاح شدند و ۲ مدرسه ۴ کلاسه در روستای شهید پرور گنجان هم با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد در حال ساخت است.‏

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با تجلیل از همه خیران مدرسه ساز، گفت: هزینه ساخت این ۷ مدرسه حدود ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برآورد و توسط خیر نیکوکار حاج اکبر ابراهیمی تامین شده است، وی تاکنون ۳۰ مدرسه در استان کرمان ساخته و هزینه تعمیر و بازسازی ۱۶ مدرسه آسیب دیده از سیل اخیر را هم پذیرفته است‏‎ .

‎رضایی ادامه داد: با حضور وزیر آموزش و پرورش، اردوگاه راهیان مکتب شهید سلیمانی در زمینی به مساحت ۲۹ هکتار و با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان اول فروردین ماه ۱۴۰۱ همزمان با شصت و پنجمین سالروز تولد «سردار دل‌ها»، با حضور مسئولان کشوری و استانی در کرمان کلنگ زنی می‌شود.

‎مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان همچنین در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان رابر با اشاره به درخشش دانش آموزان رابری در جشنواره‌های پژوهشی و نوجوان خوارزمی، از آغاز عملیات ساخت پژوهشسرای دانش آموزی توسط خیرین در آینده‌ای نزدیک خبر داد‎ .

‎اجرای ۴۸۵۶ طرح عمرانی توسط سپاه

آیین افتتاح طرح آبرسانی به ۱۴ روستای استان کرمان در شهرستان رابر با حضور سردار سیدضیاءالدین حزنی معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وسردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان برگزار شد‎.

‎سردار حزنی در این آیین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و به ویژه شهید سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت اظهارداشت: مردم کرمان مردم بزرگی هستند و شهدای بزرگی دارند‏‎.

‎وی با بیان این‌که کرمان از استان‌هایی است که همه رده‌های سپاه در آن کارهایی انجام داده‌اند، گفت: رده‌های مختلف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از قرارگاه خاتم‌الانبیا تا هوافضا و نیروی زمینی و دیگر رده‌ها تاکنون ۴هزار و ۸۵۶ پروژه عمرانی و ۱۴هزار و ۸۰۲ پروژه غیر عمرانی در استان کرمان انجام داده‌اند‏‎.

‎وی با اشاره به این که در مجموع ۱۹هزار و ۶۵۸ پروژه عمرانی و غیرعمرانی تاکنون در استان کرمان اجرا شده است، افزود: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان انجام شده است‏.

نسخه مناسب چاپ