هلاکت چندین فرمانده ارشد ائتلاف سعودی در حملات پهپادی انصارالله به «مارب»
سرویس خارجی : نیروهای ارتش انصارالله یمن در واکنش به تجاوزات ائتلاف سعودی – اماراتی، با چند فروند پهپاد انتحاری مواضع این ائتلاف را در مناطقی از استان «مارب» هدف قرار دادند که به هلاکت چندین تن از جمله شماری از افسران ارشد دولت مستعفی یمن انجامید. منابع محلی در «مأرب» از سه حمله همزمان پهپادی به مواضع مزدوران و نیروهای دولت مستعفی یمن وابسته به ائتلاف سعودی در این استان خبر دادند.

به گفته آنها، اولین پهپاد، مقر وزرات دفاع دولت مستعفی یمن در «مارب» را هدف قرار داد که در پی آن شماری از افسران ارشد ائتلاف سعودی به هلاکت رسیدند و شمار دیگری نیز به شدت زخمی شدند.

بر اساس گزارش ها، حمله دوم نیز به یکی از پایگاه های متعلق به مزدوران «القوات العمالقه» وابسته به امارت در «مأرب» انجام شد. منابع اماراتی اذعان کردند که در این حمله پهپادی چندین نفر کشته و زخمی شدند.

تاسیسات شرکت نفتی «صافر» نیز سومین مقصد پهپادهای انتحاری انصارالله یمن بودند تا با هدف قرار دادن آن ها در این استان، به استقبال انجام حملاتی شکننده علیه تاسیسات نفتی در عمق خاک عربستان و امارات که دو روز پیش مقامات انصارالله یمن طی سخنانی انجام آنها را وعده داده بودند، بروند. به گفته منابع، جزئیاتی از تلفات و خسارات احتمالی این حمله منتشر نشده است .

نسخه مناسب چاپ