اخبار کوتاه
 

برترین گلزنان لیگ قهرمانان اروپا؛مولر از تیری هانری عبور کرد

فهرستی از برترین گلزنان لیگ قهرمانان اروپا منتشر شده است.

به گزارش فارس، سه شنبه شب بایرن مونیخ در مصاف با سالزبورگ به پیروزی پرگل ۷ بر یک دست یافت.

در این بازی روبرت لواندوفسکی موفق به ثبت هت تریک شد و تعداد گل های زده خود در لیگ قهرمانان را به عدد ۸۵ رساند و جایگاه خود در رده سوم را استحکام بخشید. توماس مولر دیگر ستاره بایرن مونیخ هم موفق به ثبت دبل شد و تعداد گل های او از ۵۰ عبور کرد و به ۵۲ گل رسید. با این دو گل مولر از رکورد ۵۰ گل زده تیری هانری مهاجم سابق آرسنال و بارسلونا عبور کرد و در رده هفتم برترین گلزن این مسابقات قرار گرفت.

کریس رونالدو با ۱۴۰ گل زده و لیونل مسی با ۱۲۵ گل زده در رده های اول و دوم برترین گلزنان لیگ قهرمانان اروپا قرار دارند.

*فهرست ۱۰ گلزن برتر به شرح زیر است:

۱- کریستیانو رونالدو ۱۴۰ گلر ۲- لیونل مسی ۱۲۵ گلر ۳- روبرت لواندوفسکی ۸۵ گلر ۴- کریم بنزما ۷۶ گلر ۵- رائول ۷۱ گلر ۶- رود فان نیستلروی ۵۶ گلر ۷- توماس مولر ۵۲ گلر ۸- تیری هانری ۵۰ گلر ۹- آندره شوچنکو ۴۸ گلر ۱۰- زلاتان ایبراهیموویچ ۴۸ گل

ژاوی: برای تغییر مدل بارسای کومان نیازمند زمان بودم

سرمربی بارسلونا پیش از بازی مقابل گالاتاسرای درباره این مسابقه و تغییر سبک تیم صحبت کرد. بارسلونا امشب در دور رفت یک هشتم نهایی لیگ اروپا به مصاف گالاتاسرای خواهد رفت.

ژاوی در کنفرانس خبری این بازی گفت: هدف ما پیروزی در این بازی است، ما به عملکرد خوبمان ادامه خواهیم داد و همین مدل بازی را تکرار خواهیم کرد. می‌دانیم بازی در ترکیه اصلا ساده نخواهد بود.

ژاوی گفت: من اگر زودتر می‌آمدم،‌شرایط تغییر می‌کرد؟ نمی‌دانم. از لاپورتا ممنون هستم که به من این فرصت را داد. او مدیری شجاع است که وظیفه‌ها را به خوبی می‌شناسد.

وی ادامه داد: ما تغییرات بزرگی در تیم دادیم. کومان، آخرین سرمربی بارسلونا مدل متفاوتی بازی می‌کرد و برای من تغییر آن سبک کمی زمان برد. تیم الان در حال پیشرفت است ولی هنوز ما به چیزی نرسیدیم.

سرمربی بارسلونا اظهار داشت: هر بازیکنی نیاز دارد که با شخصی دیگر رقابت کند. تراشتگن هم این حالت را دارد تا بتواند پیشرفت کند و بهتر شود.بریت‌ویت ، گارسیا، ریکی پوچ و مینگوئزا نیز باید بیشتر تلاش کنند تا از نیمکت به تیم اصلی راه یابند.

نسخه مناسب چاپ