وزیر ارشاد: یارانه کاغذ نشریات سال آینده افزایش می‌یابد
ساوه – خبرنگار اطلاعات: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به فراهم شدن ارز موردنیاز، امیدواریم یارانه کاغذ در سال ۱۴۰۱ افزایش یابد.

محمد مهدی اسماعیلی در جمع خبرنگاران در زرندیه گفت: عدالت فرهنگی شعار بنیادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم است و به همین دلیل باید برای جبران مشکلات و کمبودهای زیرساختی اهتمام ویژه انجام گیرد.

وی تاکید کرد: مشکلات زیرساخت‌های فرهنگی در شهرستان زرندیه مورد بررسی گرفته و در گام نخست مقرر شده است تا الزامات اولیه شامل تکمیل زیرساخت‌ها، حمایت از موسسه های مردمی و فعالان فرهنگی و هنری انجام شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: مجتمع فرهنگی هنری زرندیه با توجه به نیاز شهرستان تکمیل خواهد شد در حالی که حمایت از موسسه های مردمی و فعالان هنری رسانه‌ای از طریق صندوق اعتباری هنر هم در دستور کار است.

به گفته اسماعیلی، بخشی از مطالبات اصحاب فرهنگ و هنر در فرصت کوتاه حل خواهد شد که گامی موثر در تقویت و ارتقاء این حوزه محسوب می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با یادآوری این که در جهت حمایت از نشریات و با توجه به فراهم شدن ارز موردنیاز امیدواریم یارانه کاغذ در سال ۱۴۰۱افزایش یابد،تاکید کرد: افزایش نیروی انسانی مطابق الگو و همچنین افزایش قابل ملاحظه اعتبارات فرهنگی در شهرستان های استان مرکزی در اولویت قرار دارد.

اسماعیلی همچنین گفت: ابتدای سال آینده مشکلات حوزه صندوق اعتباری هنر را حل خواهیم کرد و مسکن ویژه خبرنگاران هم در دست برنامه‌ریزی است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه هم گفت: این شهرستان به پایتخت نزدیک اما مانند شهرستانهای مرزی با محرومیت مواجه است.

احمد جوانمرد اظهار داشت: امکانات زیرساختی فرهنگ و هنر در این شهرستان به شدت ضعیف و سالهاست بدلیل کمبود اعتبار معطل تکمیل سالن اداره فرهنگ و ارشاد هستیم.

نسخه مناسب چاپ