ثبت ۱۸ گل در هفته بیست و دوم لیگ برتر
 

هفته بیست ودوم لیگ برتر ایران در روزهای جمعه و شنبه با انجام ۸ بازی در شرایطی برگزار شد که در یکی از نادر هفته ها ۱۸ بار توپ از خط دروازها عبور کرد و یک رکورد گلزنی در لیگ به ثبت رسید.

در این هفته ۵دیدار در روز جمعه و ۳ دیدار هم دیروز برگزار شد که تیم های استقلال ، پرسپولیس و سپاهان با برتری مقابل حریفان خود،در رقابت، چشم به بازی های هفته های پیش رو دارند.

در حال حاضر استقلال با ۵۴ امتیاز در صدر است و پرسپولیس با ۴۸ و سپاهان با ۴۱ امتیاز منتظر لغزش حریفان خود خواهند بود.

استقلال ۱ – نفت آبادان صفر

استقلال توانست در دیداری سخت، با تک گل امیرحسین حسین زاده در دقیقه ۳۲ به پیروزی برسد تا فاصله ۶ امتیازی خود را با پرسپولیس حفظ کند.به گزارش «ورزش سه»، استقلال در دیداری سخت و دشوار توانست با یک گل از سد صنعت نفت عبور کند. آبی پوشان در این بازی موقعیت چندان جدی به حریف ندادند اما دیدار دو تیم در نهایت به سود شاگردان مجیدی به پایان رسید و آنها در روزی که استحقاق پیروزی را داشتند، برنده از زمین خارج شدند.

نفت مسجد سلیمان۱- پرسپولیس ۲

پرسپولیس درحالی که بازهم موفق به کلین‌شیت نشد با دو گل اسدی در نیمه اول با دست‌پر مسجد سلیمان را ترک کرد. در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته بیست و دوم، پرسپولیس نبرد سختی با نفت انتهای جدولی در مسجد سلیمان داشت و یحیی گل‌محمدی دقایق پایانی را پر التهاب دنبال کرد.

سرخ‌ها با عطش و میل هجومی زیادی بازی را شروع کردند و طی ۲۰ دقیقه با حرکت تمرین شده ترابی و اسدی روی ضربات کرنر با دو گل پیش افتادند و چند موقعیت خوب گلزنی دیگر هم داشتند.

درحالی که نفت مسجد سلیمان در نیمه دوم بهتر بازی می‌کرد و قرمزها با احتیاط کار را دنبال می‌کردند، در دقیقه ۷۷با فرار و ضربه تمام کننده پیمان میری اختلاف به حداقل رسید تا کادرفنی پرسپولیس دقایق پایانی بازی را پر استرس دنبال کند.

سوپر گل بازیکن نساجی پر پر شد

گل دیدنی بازیکن تیم نساجی به کام‌بک منجر نشد و تاثیری در نتیجه کار نداشت.

نساجی در حالی بازی مقابل سپاهان را با نتیجه سه بر یک واگذار کرد که با توجه به شکست دو بر صفر در نیمه اول، کار سختی برای جبران داشت.

این تیم در دقیقه ۶۷ یکی از گل ها را جبران کرد. مقاومت سپاهان در ادامه کار اجازه زدن گل دوم به نساجی را نداد تا در حالی که زردپوشان گل سوم را هم زدند، سوپر گل بازیکن نساجی پر پر شود.

گل‌گهر صفر – پیکان صفر

پیکان و گل گهر در حالی که موقعیت‌های زیادی را خلق کردند، نتوانستند گل پیروزی را وارد دروازه حریف کنند.

گل گهر و پیکان در دیداری جذاب مقابل هم قرار گرفتند اما حاصل این بازی چیزی جز نتیجه صفر صفر نبود؛ البته اگر اسماعیل بابایی و سعید صادقی خوش شانس بودند، به جای افسوس از برخورد شوت به تیرک دروازه، نام خود را به عنوان زننده گل تیمشان می‌دیدند.

پیروزی قاطع ذوب‌آهن بر آلومینیوم اراک

تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در دیدار پرحاشیه مقابل آلومینیوم اراک به برتری قاطع چهار بر صفر دست یافت.

ذوب‌آهن روز جمعه در ورزشگاه فولادشهر اصفهان پذیرای آلومینیوم بود و به پیروزی ارزشمند چهار بر صفر رسید.

ذوب‌آهن که در هفته های اخیر نتایج خوبی کسب کرده است در این دیدار هم شروع خوبی داشت و در دقیقه ۲۸توسط «محمد خدابنده‌لو» به گل دست یافت.

روند مناسب تیم تحت هدایت «مهدی تارتار» در نیمه دوم هم ادامه یافت و «رضا خالقی‌فر» در بین مدافعان میهمان صاحب توپ شد و پس از جا گذاشتن دروازه‌بان آلومینیوم، دومین گل ذوب آهن را به ارمغان آورد.

در ادامه «محمدحسین اسلامی» گلزنی کرد و سپس «سینا بیگی»‌ از نقطه پنالتی زننده چهارمین گل ذوب‌آهن بود.

جدال هوادار و مس برنده نداشت

هوادار دیروز در ورزشگاه دستگردی تهران میزبان مس‌رفسنجان بود که این بازی با تساوی همراه شد.

در دقیقه ۱۷ «گادوین منشا» بهترین گلزن فصل جاری لیگ برتر، پشت محوطه جریمه هوادار صاحب توپ شد و با شوتی مهارنشدنی یکی از زیباترین گل‌های فصل را به نام خود ثبت کرد تا مس‌رفسنجان صاحب گل نخست شود.

در نیمه دوم شاگردان «رضا عنایتی» ‌ برای رهایی از شکست تلاش زیادی انجام دادند و در دقیقه ۷۰ «محمدستاری» کار را به تساوی کشاند.

تراکتور توان برد ندارد

تیم تراکتور تبریز هم در این هفته مقابل تیم فولاد خوزستان ۲بر یک تن به شکست داد.

دیدار تیم های تراکتور و فولاد خوزستان عصر دیروز در ورزشگاه شهید سردار سلیمانی تبریز در حالی آغاز شد که تیم تراکتور برای جدا شدن از رده های پایین جدول لیگ برتر فوتبال به برد این بازی نیاز داشت.

در نیمه نخست این دیدار شاگردان ساغلام بازی قابل قبولی از خودشان به نمایش نگذاشتند و تیم فولاد در دقایق ۱۳و ۳۴توسط حمید بوحمدان و سینا شاه عباسی به گل رسید.بازیکنان تراکتور در نیمه دوم صاحب چند موقعیت گل شدند که هیچ کدام نتیجه ای در بر نداشت تا سرانجام بهزاد سلامی در دقیقه ۴ +۹۰توانست یکی از گل های خورده را جبران کند.

پیروزی شهر خودرو در شیراز

آخرین بازی هفته بیست و دوم را هم تیم های فجر سپاسی و شهر خورو مشهد برگزار کردند که این دیدار پس از ۹۰ دقیقه تلاش بازیکنان با نتیجه یک – صفر به سود شهر خودرو به پایان رسید.

این مسابقه در طول ۹۰ دقیق بازی و دقایق وقت اضافی مساوی جریان داشت که مجتبی بیژن در دقیقه ۵ +۹۰موفق شد از روی نقطه پنالتی گل برتری شهرخودرو را به ثمر برساند.

نسخه مناسب چاپ