تداوم کاهش بیماری و‌ مرگ و میر کرونا در کشور
وزارت بهداشت اعلام کرد: در شبانه‌روز منتهی به ۲۲ اسفند، ۳۳۳۰بیمار جدید کووید ۱۹در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران به ۷میلیون و ۱۲۳هزار و ۹۳نفر رسید.

به گزارش ایسنا، متأسفانه در همین مدت، ۱۱۸بیمار کووید۱۹جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان ۱۳۸هزار و ۹۴۹نفر شد.

در حال حاضر ۹۹شهرستان وضعیت قرمز، ۱۸۶شهرستان وضعیت نارنجی، ۱۵۴شهرستان وضعیت زرد و ۹شهرستان وضعیت آبی دارند.

هشدار درباره سفرهای نوروزی

در شرایطی که فقط چند روز به تعطیلات نورزوی ۱۴۰۱باقی مانده است، کرونا در کشور آرام‌تر شده و روند ابتلا در استان‌های کشور نیز کاهش یافته است؛ اما متخصصان همچنان هشدار می‌دهند که انجام سفرهای نورزوی و دید و بازدیدها، آن هم بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون می‌تواند مجددا آتش کرونا را در کشور شعله‌ور کند.

بر اساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به ۲۱اسفند ماه ۱۴۰۰ (از ۱۱تا ۲۱اسفند ماه)، همچنان پایین و بالغ بر ۶۵ر۵۸ درصد و میانگین میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی استان‌های کشور در بازه زمانی ۱۱تا ۱۸اسفند ماه ۱۴۰۰، بالغ بر۳۷ر۶۲ درصد بوده است که سالن‌های سینما و فرودگاه‌ها با ۱۰۰درصد بیشترین میزان رعایت و رستوران‌ها با ۴۲ر۵۷درصد کمترین میزان رعایت را در این شاخص داشته‌اند.

آمار مرگ‌های کرونایی

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که تعداد مرگ و میرها ممکن است سه برابر تخمین‌های رسمی باشد.

به گزارش مهر به نقل از مدیسن نت، تعداد رسمی مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹بین ۱ژانویه ۲۰۲۰و ۳۱دسامبر ۲۰۲۱، ۹ر۵میلیون نفر بود. با این حال، تجزیه و تحلیل جدید تخمین می‌زند که تعداد مرگ و میرها ممکن است بیش از سه برابر- ۲ر۱۸میلیون- در مدت مشابه اتفاق افتاده باشد.

بنابر این گزارش، از نظر منطقه، آسیای جنوبی بیشترین تعداد مرگ و میر اضافی (۳ر۵میلیون) را داشته و پس از آن شمال آفریقا و خاورمیانه (۷ر۱میلیون) و اروپای شرقی (۴ر۱میلیون) قرار دارند.

نسخه مناسب چاپ