راه اندازی نخستین فروشگاه زنجیره ای لوازم یدکی و ملزومات خودرو
 

طرح فروش شفاف لوازم یدکی و ملزومات خودرو درکشور با راه اندازی نخستین فروشگاه زنجیره ای که درچارچوب آن سود فروش ۵ درصد لحاظ شده است، دیروزبا حضور مقامات وزارت صنعت و فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ رسما افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی اطلاعات، این طرح با همکاری بخش خصوصی وحمایت وزارت صنعت در قالب تاسیس وراه اندازی فروشگاه های زنجیره ای “هایپر کار” آغاز شده و براین اساس تمام ضوابط عرضه لوازم یدکی وملزومات خودرو درچارچوب سیاست های ابلاغی وزارت صنعت از جمله درج قیمت تولید کننده، درج تمامی فاکتورها درسامانه جامع تجارت و نصب بارکد قابل پیگیری توسط خریداربوده و با حاشیه سود پنج درصد به مردم عرضه خواهدشد.

فرهاد رمضانی رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذار بخش خصوصی این پروژه اظهار داشت: این شرکت از دهه ها قبل به کار تولید قطعات خودرو مشغول است اما همواره قطعاتی که تولید می کند به خاطر نبود حلقه واسط میان تولیدکننده ومصرف کننده چندین برابر قیمت واقعی به دست مردم می رسید.

وی افزود: همچنین علاوه بر رشد شدید قیمت که گاه تا ۱۰۰ درصد به نسبت قیمت تولید کننده می رسد، قطعات تقلبی به دست مردم می رسید و لذا از ۳ سال پیش تصمیم برآن شدکه در تشکیل زنجیره تامین وفروش تمام قطعات خودرو سرمایه گذاری شود.

رئیس هیات مدیره این شرکت سرمایه گذار تصریح کرد: در این راستا هدف گذاری صورت گرفته بر این است که دربستر فروشگاه های فیزیکی و آنلاینی که امروز شماری از آنها درتهران و دیگر نقاط کشور مانند استان های خراسان رضوی و مازندران افتتاح شد، تمامی قطعات یدکی خودروها وملزومات خودرو نظیر روغن موتور و مانند آن با سود قانونی واستاندارد به فروش برسد.

وی اظهار داشت:ما به دنبال ایجاد فروشگاه های زنجیره ای عرضه لوازم یدکی خودرو در کشور هستیم و در نظرداریم چهار شعبه درتهران و۱۴ شعبه درکل کشور تاسیس کنیم که مقدمات آنها در حال طی شدن است. همچنین شبکه ارایه خدمات نصب و پس از فروش این قطعات وخدمات خودرو درمنازل با به کارگیری ۱۱۰۰ واحد تعمیرگاهی درحال راه اندازی است.

وی افزود: از سوی دیگر با همکاری برخی بانک ها درسال آینده کارت های خرید قسطی لوازم یدکی خودرو دراختیار سازمان ها، ارگان ها و مجموعه های گروهی قرار می گیرد که کمک مناسبی به مردم خواهد بود.

در این مراسم، همچنین سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ اظهارداشت: نبود اجناس، قطعات و لوازم یدکی خودروها با قیمت و کیفیت مناسب از جمله مشکلات جدی در این بخش است و وجود چنین فروشگاه‌هایی که اجناس را از مرکز اصلی گرفته و با قیمت مناسب در اختیار مشتریان می‌گذارند، سرآغاز حرکت خوبی برای مدیریت استاندارد قطعات و لوازم یدکی است.

وی از کشف انبار بزرگی از اجناس تقلبی با مارک خارجی در ماه‌های گذشته خبر داد و گفت: امسال بیش از ۳۸۰ هزار قلم کالای قاچاق و تقلبی لوازم یدکی خودرو و الکتروموتورهای صنعتی کشف شده است. همچنین تاکنون چندین انبار که انواع جلد و کارتن‌های بسته بندی لوازم یدکی خودرو را چاپ می‌کردند و به هیچ عنوان جنس تقلبی از جنس اصلی قابل تشخیص نبود، کشف شده و ۱۲ باند هم منهدم شده که به صورت شبکه‌ای این اجناس را در داخل کشور توزیع می‌کردند.

معاون تجارت و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت هم دراین مراسم گفت: این وزارتخانه به دنبال محقق شدن خرید شفاف در حوزه‌های مختلف است و از همه واحدهایی که بتوانند در این حوزه وارد شوند، حمایت خواهد کرد.

علیرضا شاه‌میرزایی افزود: در این زمینه با اعلام فراخوانی از همه واحدهای صنفی به‌ویژه در حوزه‌های لوازم یدکی خودرو، لوازم خانگی، پوشاک و غیره دعوت به عمل آمده است تا خرید شفاف در حوزه‌های مختلف اتفاق بیفتد.وی با اشاره به طرح درج قیمت تولید کننده، خاطرنشان کرد: در این طرح برای هر گروه کالایی سقف سودی محاسبه شده است، به طوری که در حوزه لوازم یدکی خودرو این سقف (به معنای فاصله قیمت تولیدکننده تا خرده‌فروشی) نباید بیش از ۲۰ درصد باشد.معاون وزارت صنعت تاکید کرد: انتظار می‌رود این مجموعه به مباحث امداد خودرو و تعمیرات خودرو هم متصل شود و همه اینها می‌تواند در قالب یک سامانه جامع اتفاق بیفتد.

نسخه مناسب چاپ