اتحادیه عرب در حمایت از تجاوز عربستان به یمن، انصارالله را در فهرست تروریسم قرار داد
سرویس خارجی: شورای وزیران کشورهای اتحادیه عرب در راستای چشم پوشی از جنایات عربستان و امارات در یمن، جنبش انصارالله را تروریستی اعلام کرد.

به گزارش رویترز، دبیرخانه شورای وزیران کشور اتحادیه عرب درج نام جنبش انصارالله یمن در فهرست سیاه عاملان، طراحان و تامین کنندگان مالی اقدامات تروریستی را تصویب کرد.

این دبیرخانه در بیانیه‌ای با چشم‌پوشی از جنایات روزانه ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان سعودی و امارات علیه غیرنظامیان یمنی مدعی شد: قرار گرفتن انصارالله در این فهرست به دلیل تخلفات آنها از زمان به دست گرفتن کنترل صنعا، پایتخت یمن، در ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۴ صورت گرفته است. در این بیانیه همچنین آمده است: این تصمیم همچنین درپی حملات به عربستان و امارات و تهدید گذرگاه‌های دریایی اتخاذ شده است.در ادامه این بیانیه ادعا شده: این اقدام در پاسخ به تعرضات گسترده به کشورهای همسایه و تهدید آبراهه‌ها از جمله حملات تروریستی مکرر فرامرزی که زیرساخت‌ها و غیرنظامیان در سعودی و امارات را هدف می‌گیرد، انجام شده است.

پیشتر ، «ابراهیم حیدان» وزیر کشور دولت مستعفی یمن در نشست شورای وزیران کشور عرب خواستار حمایت از موضع این دولت برای گنجاندن انصارالله در فهرست گروه‌های تروریستی شده بود. در خبر دیگری، کمیته امور اسرای یمنی در بیانیه ای اعلام کرد: اقدام رژیم آل سعود در اعدام دو اسیر جنگی یمنی، مغایر با همه قوانین و منشورها است و این رژیم منتظر عواقب وخیم این جنایتش باشد.در بیانیه کمیته امور اسرای یمنی آمده است: مطلع شدیم از بین دهها نفری که رژیم سعودی اعدام کرد، دو اسیر یمنی حضور دارند که به صورت ظالمانه اعدام شدند. کمیته امور اسرای یمنی با محکوم کردن این جنایت رژیم سعودی، تاکید کرد که این جنایت پیامدهای سنگینی برای عربستان خواهد داشت .

نسخه مناسب چاپ