آمادگی مشهد الرضا(ع) برای میزبانی از ۱۰میلیون زائر نوروزی
مشهد- خبرنگار اطلاعات: جلسه مشورتی خدمات سفر نوروز ۱۴۰۱خراسان رضوی در جهت هماهنگی و آمادگی برای میزبانی از حدود ۱۰میلیون زائر نوروزی در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی در این جلسه که با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار خراسان رضوی و مسئولان ارشد دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد؛ به طرح ویژه تفصیلی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی اشاره و تاکید کرد: این طرح می‌تواند به خروج مشکلات بافت پیرامون حرم از بن‌بست، تداوم هویت معنوی زیارت و ارتقا خدمت‌رسانی به زائران کمک کند.

وی ادامه داد: به ‌رغم این که این طرح مدتی است به تصویب رسیده، اما هیچ اقدامی تاکنون برای اجرایی شدن آن انجام نشده است، به نظر اجرای این طرح نیازمند پیگیری بیشتر مسئولان و تحرک بیشتر وزارت راه و شهرسازی است.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه سخنان خود به در پیش بودن ایام نوروز اشاره کرد و با تأکید بر لزوم هماهنگی و همکاری بین دستگاه‌های اجرایی برای میزبانی شایسته از زائران؛ گفت: امسال با توجه به کاهش محدودیت‌های سفر، حضور حدود ۱۰ میلیون زائر در ایام نوروز در مشهد مقدس دور از ذهن نیست، لذا برای میزبانی شایسته از زائران باید همه توان و امکانات دستگاه‌های اجرایی به میدان بیاید.

‌مروی در ادامه موضوع تأمین پارکینگ خودرو در اطراف حرم مطهر و تسهیل تردد زائران در اطراف حرم مطهر را مورد تأکید قرار داد.

استقبال از زائران رضوی با شعار «همه خادم الرضاییم»

همچنین قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در جمع خبرنگاران گفت: آستان قدس رضوی در آستانه سال نو با تجهیز و نوسازی بخش‌های مختلف حرم مطهر برای میزبانی از زائران و استقبال از بهار آماده است.

مالک رحمتی با تاکید بر ضرورت ترویج شعار «همه خادم‌الرضاییم» با رویکرد میزبانی کریمانه در ایام نوروز ۱۴۰۱، از انجام ۴ اقدام کلیدی برای میزبانی شایسته و کریمانه از زائران امام هشتم(ع) خبر داد.

وی از شناسایی ضعف‌ها و کمبودهای گذشته در روند خدمت‌رسانی و برنامه‌ریزی برای رفع آن، برنامه‌ریزی جامع در ابعاد مختلف فرهنگی، معرفتی، برای تحقق زیارت متعالی و ساماندهی و مدیریت خدمات مورد نیاز این حجم از زائران ، همفکری و هم‌افزایی و تعامل اثربخش با دستگاه‌های اجرایی از جمله استانداری و شهرداری مشهد برای تحقق برنامه‌ها و همچنین نظارت و پایش مستمر برای عینیت‌بخشی و اجرای دقیق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، به عنوان ۴ اقدام کلیدی آستان قدس رضوی با هدف ارتقاء کیفیت خدمت‌رسانی به زائران یاد کرد برد.

نسخه مناسب چاپ