اختصاص۷۰۰میلیارد ریال برای آماده‌سازی زیرساخت‌های دره گردو
اراک – خبرنگار اطلاعات: شهردار اراک از اختصاص ۷۰۰میلیارد ریال اعتبار برای آماده‌سازی زیرساخت‌های دره گردو در سال آینده خبر داد.

علیرضا کریمی در حاشیه آیین روز درختکاری در منطقه دره گردو با بیان این که فراخوان جذب سرمایه‌گذار در این منطقه در دستور کار و اعتبارات توسعه فضای سبز اراک ۱۰۰درصد افزایش یافته است، افزود: اعتبارات مصوب توسعه فضای سبز این شهر در سال ۱۴۰۱نسبت به سال جاری ۱۰۰درصد افزایش داشته است .

وی افزود:اعتبار فضای سبز امسال این استان ۱۳۵۰ میلیارد ریال است که این رقم برای سال ۱۴۰۱به ۲۶۸۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.

به گفته شهردار اراک ،۱۵۰۰ هکتار فضای سبز در اراک وجود دارد که سرانه فضای سبز این شهر ۲۶و ۸۳صدم سانتیمتر است که توسعه این فضا به ویژه با کاشت گونه های گیاهی سازگار با شرایط آب و هوایی اراک از اولویت های شهرداری این شهر است.

وی افزود: اقدامات مناسبی در جهت توسعه فضای سبز اراک در کمربند سبز، نوار جنگلی در منطقه چقا، سیبک و پردیس کوهستان انجام گرفته و در دست اجرا است.

شهردار اراک بهینه‌سازی مصرف آب را از دیگر برنامه‌های شهرداری اراک برشمرد و افزود: در این باره قرارداد تخصیص پساب ۲۵۰لیتر در ثانیه با هدف آبیاری فضای سبز با آب منطقه‌ای استان مرکزی منعقد شده است.همچنین گسترش روشنایی در پارک‌ها و فضای سبز در بسیاری از مناطق عملیاتی شده و در برخی از پارک ها هم در دست اقدام است.

وی همچنین با اشاره به طراحی۶۰المان نوروزی ،از جانمایی آنها طی روزهای آینده خبر داد.

سید وحید میرنظامی رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک هم با بیان این کهمتوسط سرانه فضای سبز اراک از کشور بالاتر است اما به دلیل آلودگی هوای این شهر، توسعه هرچه بیشتر این فضا ضروری است و می‌طلبد ریه‌های تنفسی شهر تقویت شود،افزود: فضای سبز اراک به طور عادلانه در همه محله‌ها ایجاد نشده و نیاز است به عدالت در این باره هم توجه ویژه شود.

نسخه مناسب چاپ