برگزاری آیین اختتامیه کنگره ملی ادبیات پایداری در دانشگاه شهرکرد
شهرکرد ـ خبرنگار اطلاعات: آیین اختتامیه کنگره ملی ادبیات پایداری در دانشگاه شهرکرد برگزار ‌شد.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان چهارمحال و بختیاری با اعلام این خبر اظهارداشت: اختتامه کنگره ملی ادبیات پایداری در سالن شهید آوینی دانشگاه شهرکرد برگزار ‌شد و ۷۰ مقاله‌ای که از ۹۰ مقاله شرکت‌کنندگان به تایید رأی داوران کشوری رسیده است، در فصل نامه‌های علمی پژوهشی به چاپ می رسد.

‎سرهنگ‌پاسدار منوچهر ذوالفقاری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم و شهدای سلامت گفت: استان چهارمحال و بختیاری امسال میزبان و مجری برگزاری نهمین کنگره ملی ادبیات پایداری بود‏‎.

‎وی افزود: در کشور ما خصوصا در ۴ دهه اخیر در عرصه‌های شعر و نثر این موضوع جریان قالب و فراگیر ادبیات شد و علت آن هم وقوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بود که توانست اثرات عمیق و شگرفی را در لایه‌های گوناگون اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی داشته باشند‏‎.

‎وی گفت: وقوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سبب شد تا شاعران و نویسندگان ادبی پا به عرصه جدیدی از تولید محتوای ادبی در قالب‌های شعر، داستان، نمایش وخاطره نویسی بگذارند‏‎.

‎ذوالفقاری،علت اصلی تاسیس رشته ادبیات پایداری در سطح کشور را تحلیل، طبقه بندی، نقد و تدریس تولید محتوای ادبی در دانشگاه‌ها دانست و ادامه داد: کنگره ملی ادبیات پایداری که ۸ دوره آن در کرمان برگزار شده است،۳۰ مقاله در سال قبل در این کنگره مورد بررسی قرار گرفت و در نهمین کنگره ملی ادبیات پایداری امسال ۹۰ مقاله علمی به دبیرخانه آن ارسال شده و این نشان از رشد ۲ تا ۳ برابری مقاله‌های این کنگره دارد‎.‎

نسخه مناسب چاپ