ستاد اجرایی فرمان امام ۴۰ هزارمین واحد مسکونی محرومین را تحویل داد
آیین شکرانه اقدامات بنیاد برکت در احداث، تکمیل و تعمیر ۴۰ هزار واحد مسکونی محرومین در سراسر کشور برگزار شد.
در آستانه میلاد پربرکت حضرت قائم (عج) در مراسمی با حضور سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام ، رؤسای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، سازمان بهزیستی و مدیران عامل بنیاد برکت و گروه اقتصادی تدبیر در محل نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام، ۴۰ هزارمین واحد مسکونی بنیاد برکت تحویل یکی از زلزله‌زدگان سی‌سخت در ایلام شد.
سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به سیاست ستاد در باره ساخت مسکن برای محرومان گفت: برنامه‌ریزی ما برای ساخت ۶۰ هزار واحد مسکن بوده است که تا امروز ۴۰ هزار واحد از آنها آماده و تحویل شد و ۲۰ هزار واحد مسکونی دیگر هم تا شش ماهه اول سال ۱۴۰۱ تکمیل و تحویل خواهد شد.
عارف نوروزی افزود: ۱۳هزار واحد از این ۴۰ هزار مسکن، مربوط به محرومین ، ۲۰هزار واحد برای سیلزدگان ،۴۴۰۰ واحد برای زلزل-ه‌زدگان و ۲۶۰۰ واحد هم برای خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر و بانوان سرپرست خانوار است.
وی با تأکید بر سیاست ستاد مبنی بر استفاده از توان و ظرفیت اجتماعی کشور گفت: در حال حاضر ۷ هزار گروه جهادی و مردمی در کشور و ۵ هزار خیریه و امنای مساجد با بخش‌های مختلف ستاد اجرایی فرمان امام همکاری دارند، این گروه‌ها بهتر از هرکسی جامعه هدف را می‌شناسند و همین استفاده و تکیه به ظرفیت اجتماعی ، رضایت مردمی از خدمات راهم به همراه داشته است.
نوروزی با بیان این که مدارس و خانه‌های ساخته شده توسط ستاد اجرایی در زلزله‌های اخیر آسیبی ندیدند افزود: ستاد اجرایی فرمان امام هم سرپناه برای محرومان می‌سازد و هم این سرپناه را مطمئن و محکم می‌سازد تا مردم را از حوادث و آفت‌های بعدی مصون نگاه دارد و این یک وظیفه و تکلیف برماست.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم در این مراسم گفت: اگر نهادهای انقلابی به ویژه ستاد اجرایی فرمان امام نبودند بسیاری از امورات مهم کشور در این سال‌ها برزمین می‌ماند.
اکبر نیکزاد افزود: احیای کارخانه‌ و کارگاه‌های تعطیل‌شده، ساخت مسکن محرومین و آسیب‌دیدگان از سیل و زلزله و صرف درآمدها برای رفع محرومیت‌ها بخشی از خدمات شبانه‌روزی ستاد اجرایی فرمان امام است، ستاد همیشه درکنار مردم بوده و هرجا در کاری گرهی ایجادشده ، کمک های ستاد راهگشا بوده است.
رئیس سازمان بهزیستی هم در این مراسم با بیان این که این آیین شکرانه یک حرکت جهادی در کشور برای ایجاد نهضت خانه‌دار کردن محرومین است، گفت: در حال حاضر سه موضوع مسکن، معیشت و اشتغال در سبد زندگی خانوارها حرف اول را می زنند که مسکن اصلی‌ترین آنهاست.
علی‌محمد قادری افزود:در سال‌های اخیر در زمینه تأمین مسکن افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی ، ساخت مسکن برای ۱۴ و۳۰۰ خانوار که دارای دو معلول یا بیشتر بودند با کمک ستاد اجرایی فرمان امام آغاز شد که ساخت ۲۵۰۰ واحد پایان یافته و در ماه‌های آتی هم ۳۳۰۰ واحد به اتمام خواهد رسید.
مدیرعامل بنیاد برکت هم در این مراسم تأکید کرد: بنیاد برکت از ابتدای فعالیت خود در حوزه عمرانی و زیرساختی فعالیت‌های متعدد و گسترده‌ای داشته و تاکنون در زمینه ساخت مدرسه ، مسکن محرومین ، مساجد و مراکز فرهنگی در مناطق روستایی و محروم کشور پروژه‌های متعددی را تحویل داده است.
محمد ترکمانه افزود: تاکنون آبرسانی به ۱۴۰۰ نقطه در کشور توسط بنیاد برکت انجام شده و آبرسانی به۱۶۰۰ نقطه هم در دست بررسی وانجام است.
در ادامه این مراسم و در ارتباطی ویدئوکنفرانسی ۴۰ هزارمین واحد مسکونی برکت تحویل مادر شهید حسین‌زاده از زلزله‌زدگان سی‌سخت ایلام شد. مادر شهید حسین حسین‌زاده دراین ارتباط زنده، با قدردانی از رهبر معظم انقلاب و پیگیری ایشان از وضع زلزله‌زدگان ، کمک ستاد اجرایی فرمان امام به مردم این منطقه پس از وقوع این حادثه را موجب آرامش خاطر و رضایت مردم دانست.

نسخه مناسب چاپ