حمایت از ۷۰۰ هزار دانش آموز در دستور کار کمیته امداد
حمایت از ۷۰۰ هزار دانش آموز و هزاران دانشجو و نخبه در دستور کار کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار گرفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ سید مرتضی بختیاری در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری بین جمعیت هلال احمر و کمیته امداد با بیان این خبر و با اشاره به فرا رسیدن هفته نیکوکاری، گفت: همکاری با جمعیت هلال احمر می تواند مثمرثمر باشد و در ادامه حمایت از زنان سرپرست خانوار و کم برخوردار هم توسعه پیدا می کند تا امر محرومیت زدایی با سرعت بیشتری در دستور کار قرار گیرد.
وی تصریح کرد: کشور ما سالانه متاثر از حوادث مختلف است که ساماندهی و کمک به متاثرین از حوادث و سوانح امر مهمی است که باید به آن توجه شود و در همین زمینه جمعیت هلال احمر و کمیته امداد می توانند همکاری خوبی داشته باشند و به آسیب دیدگان از سوانح و حوادث یاری رسانی کنند.
در ادامه، دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای محرومیت زدایی در کشور گفت: دو مجموعه ای که می توانند با هم افزایی کمک به سزایی به رفع مشکلات قشر محروم کنند، هلال احمر و کمیته امداد هستند.
در این زمینه دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر تاکید زیادی داشته و حمایت های خوبی را انجام داده اند.
وی افزود: نتیجه یکی از همکاری ها در هفته های اخیر طرح یاس بوده که ذیل این طرح موفق به پوشش ۱۲ هزار نفر شده ایم و توانمندسازی و آموزش با همکاری کمیته امداد به خوبی صورت گرفته است.
رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: یکی دیگر از زمینه های همکاری هلال احمر و کمیته امداد بر اساس تفاهمنامه همکاری در زمینه ساماندهی ۲۰۲۰ محله کم برخوردار کشور است که تاکنون اتفاقات خوبی در این زمینه رخ داده است و می تواند یک گام بزرگ در مسیر محرومیت زدایی در کشور باشد. امروز اولویت اصلی هلال احمر امدادرسانی به همین محرومین و مستضعفین است.
کولیوند ادامه داد: توسعه آموزش همگانی یکی از بسترهای دیگری است که طبق تفاهمنامه با کمیته امداد باید توسعه یابد زیرا می تواند بسترساز رفع نیازها به صورت پایدار در بسیاری از زمینه ها باشد.
خبر دیگر اینکه، رئیس کمیته امداد با بیان اینکه اگر سپرده‌گذاری بیشتری روی صندوق‌های قرض‌الحسنه انجام شود و خیران به عنوان «قرض ماندگار» به ما کمک کنند، تاثیر بسیار خوبی در ترویج قرض‌الحسنه را شاهد خواهیم بود، اظهار داشت: مبلغ ۱۰ میلیارد تومان سپرده یک فرد نیکوکار در مدت یک سال می‌تواند نیاز فوری ۵۰۰۰ نیازمند را با وام قرض‌الحسنه برطرف کند.
بختیاری تصریح کرد: اگر فرهنگ قرض‌الحسنه توسعه یابد، شاهد رخ دادن اتفاق‌های خوبی خواهیم بود.
البته در این میان اصحاب رسانه، مطبوعات و خبرگزاری‌ها سهم قابل توجهی دارند.

نسخه مناسب چاپ