‎توزیع ۷۰۰۰ قلم کالا از سوی کمیته امداد میان مددجویان کُنارک
‎‎زاهدان ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان ‌و بلوچستان گفت: حدود ۱۶۰۰ خانه در شهرهای کُنارک، چابهار دلگان و سرباز حادثه دیده در سیل کنارک، ارزیابی و در مجموع ۷ هزار قلم کالا خریداری و میان مددجویان در این مناطق توزیع شد‏‎.

‎سیدمهدی عبادی در نشست خبری با اشاره به این که ۱۷۸هزار و ۱۴۴ خانواده که شامل حدود ۲۵ درصد کل خانوارهای استان سیستان و بلوچستان می‌شود، تحت پوشش این نهاد هستند، تأکید کرد: ۴۷۹ هزار و ۹۵۶ نفر که ۱۷ درصد کل جمعیت استان را شامل می‌شوند، تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) قرار دارند.‏

وی با اشاره به این که درصد خانوارهای شهری تحت پوشش کمیته امداد ۵۱ درصد و خانوارهای روستایی ۴۹ درصد است، اظهار داشت: از تعداد افرادی که در سیستان و بلوچستان تحت پوشش کمیته امدادند، ۷۳ هزار و ۱۴۱ خانوار سرپرست زن و ۷۶ هزار و ۱۸۳ خانواده سالمند هستند‎.

‎عبادی افزود: تعداد خانواده‌های یک نفره تحت پوشش کمیته امداد سیستان ‌و بلوچستان ۵۴ هزار و ۶۳ نفر، ۲ نفره تحت پوشش کمیته امداد ۴۵ هزارو ۲۶۱ نفر، سه نفره ۲۷هزارو ۴۷۵ نفر و خانوارهای چهار نفره ۲۱ هزار و ۸۸۹ نفر است‏‎. ‎وی ادامه داد: مستمری که ماهانه به خانوارهای یک نفره پرداخت می‌شود، ۳۵۰ هزار تومان، ۲ نفره ۵۰۰ هزار تومان، سه نفره ۷۰۰ هزار تومان و خانوارهای چهار نفره ۹۰۰ هزار تومان است که میانگین ماهیانه ۱۱۰ میلیارد تومان به حساب مددجویان کمیته امداد در سیستان و بلوچستان مستمری پرداخت می‌شود‏‎. ‎عبادی اظهار داشت: تعداد هشت هزار و ۱۸۳ فقره جهیزیه و کمک هزینه ازدواج تاکنون در استان سیستان و بلوچستان از سوی این کمیته میان مددجویان توزیع شده است‏‎.

نسخه مناسب چاپ