جدول مقایسه عملکرد سرمربیان سرخابی در دربی‌ها
 

سرمربی‌های استقلال و پرسپولیس در دوران بازیگری و مربیگری‌شان در این دو تیم عملکرد متفاوتی داشته‌اند.

به گزارش ایسنا، داربی ۹۸پایتخت و تقابل دو تیم استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر فردا در استادیوم آزادی برگزار می‌شود.نکته قابل توجه این دربی حضور بازیکنان پیشین استقلال و پرسپولیس به عنوان سرمربی است. یحیی گل محمدی و فرهاد مجیدی در طول دوران بازیگری و در دوره حضور خود به عنوان سرمربی سرخابی‌ها، دربی‌های متفاوت و هر کدام عملکرد منحصر به فردی از خود بر جای گذاشتند.

نگاهی به عملکرد سرمربی‌های استقلال و پرسپولیس در دربی‌های پایتخت، در دوران بازیگری و سرمربیگری‌شان نشان می دهد که یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس از ۸ بازی دارای۳ برد ،۴ مساوی و یک باخت و به عنوان مربی از ۷ بازی دارای یک پیروزی ۷ مساوی و بدون باخت بوده است. گل‌محمدی همچنین سابقه گلزنی در دربی ۵۴را دارد و موفق شد گل‌ پیروزی بخش تیمش را در آن دربی به ثمر برساند. دوبازی از دربی‌های یحیی گل‌محمدی به عنوان سرمربی پرسپولیس در رقابت‌های جام حذفی برگزار شده است که آن بازی‌ها در وقت قانونی با نتیجه تساوی پایان یافته است و در نهایت آبی‌پوشان در ضربات پنالتی پیروز میدان شدند.

همچنین فرهاد مجیدی به عنوان بازیکن از ۱۵ بازی،دارای ۴ برد ،۷ مساوی و ۴ باخت و در قالب مربی، بدون پیروزی و دارای ۴ مساوی و یک باخت بوده است.

فرهاد مجیدی سابقه گلزنی در داربی را هم دارد و موفق شده در این مسابقات ۴گل به ثمر برساند. دوبازی از دربی‌های فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی آبی‌ها در مسابقات جام حذفی برگزار شده است که آن بازی‌ها تا پایان ۱۲۰دقیقه با نتیجه تساوی به پایان رسیده و در نهایت استقلال در ضربات پنالتی برنده این دو دربی شده است.

نسخه مناسب چاپ