طرح‌های تفصیلی شهر کرمان دچار اشکالات راهبردی است
کرمان – خبرنگار اطلاعات : شهردار کرمان با اشاره به وجود اشکالات راهبردی در طرح‌های تفصیلی شهر، گفت: ۸۰درصد فضای سبز در طرح تفصیلی روی بافت مسکونی دیده شده است.

سعید شعرباف در جمع خبرنگاران با بیان این که اجرای اصل قرارداد فاضلاب شهری کرمان برای ما مهم است ، افزود: پروژه‌ای که اجرای آن به زمان زیادی نیاز داشت، با ورود بخش خصوصی سرعت خوبی گرفته است اما این قرارداد کمبودهایی دارد و در آن به سهم شهرداری از پساب فاضلاب توجه نشده است.

شهردار کرمان با اشاره به این که قانون اجبار کرده است که برای رسیدن به سرانه پاک در شهر از سهمیه پساب فاضلاب در اختیار شهرداری قرار داده شود و در قرارداد فاضلاب کرمان به این قانون توجه نشده است ادامه داد: کرمان، شهر بسیار کم آبی است و نیازمند پساب فاضلاب برای آبیاری فضای سبز داخل شهر هستیم.

وی افزود: همچنین باید در قرارداد اجرای پروژه فاضلاب شهر کرمان عنوان می‌شد که در ایام نوروز و پیک مسافر حجم و سرعت کار کاهش پیدا کند.

شعرباف همچنین با اشاره به این که بزرگراه شهید سلیمانی ۱۶ کیلومتر وسعت دارد که قرار است یک مسیر شرقی به غربی برای شهر کرمان ایجاد کند، گفت: این پروژه نیاز به بازنگری دارد و حداقل ۸ کیلومتر از این پروژه روی بافت مسکونی است و اگر شهرداری بخواهد این قسمت را ایجاد کند هزینه بسیار زیادی با برآورد ۸ هزار میلیارد تومان دارد که در توان شهرداری نیست. وی با بیان این که در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان برای تملک املاک بخشی از این پروژه اختصاص داده شده است و بخشی از آن به بهره‌برداری خواهد رسید، تاکید کرد: شهر کرمان در حوزه زیرساختی به نسبت سرانه جمعیتی که دارد، دچار عقب‌ماندگی زیادی است.

شهردار کرمان با اشاره به این که ۲٫۵ میلیون مترمربع آسفالت در معابر شهر کرمان نیاز داریم افزود: جدول‌گذاری، آسفالت، زیباسازی، حمل و نقل عمومی و آرامستان از اولویت‌های شهر کرمان است.

وی با بیان این که از مهمترین ابزارهای درآمدی شهرداری‌ها درآمد پایدار مالیات بر ارزش افزوده است ،ادامه داد: شهرداری کرمان ماهانه حدود ۳۳ میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده دریافت می‌کند که به نسبت سرانه جمعیتی کارکنان در شهرداری کرمان عددی نیست و ما بیشتر از آن حقوق پرداخت می‌کنیم.البته تعدیل نیرو خط قرمز ما است و بنایی نداریم فردی بیکار شود و این کار را ناجوانمردانه می‌دانیم.

شهردار کرمان در بخش دیگری از این نشست خبری از جانمایی ۱۸ سفره هفت سین در شهر کرمان خبر داد.

نسخه مناسب چاپ