زوج‌های نابارور ۵۰ میلیون تومان هزینه خدمات درمانی دریافت می‌کنند‏
یزد ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل بیمه سلامت استان یزد گفت: زوج‌های نابارور در طول سال می‌توانند سه بار عمل‌های باروری را انجام دهند و نزدیک به ۵۰ میلیون تومان هزینه‌های درمان خود را دریافت کنند‏‎.

‎محمد دریجانی در مورد اجرای طرح حمایت از زوج‌های نابارور اظهارداشت: این طرح ۲ ماه قبل آغاز شده و با شروع آن، اقدامات درمانی ویژه زوج‌های نابارور تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی و بیمه سلامت قرار گرفته است‏‎.

‎وی افزود: زوج‌های نابارور در این طرح ابتدا اقدامات تشخیصی، سونوگرافی، دریافت دارو و سپس انواع خدمات و مدل‌های مختلف عمل باروری را دریافت می‌کنند.‏ ‎ ‎دریجانی تأکیدکرد: این طرح به گونه‌ای است که زوج‌های نابارور می‌توانند در طول سال ۳ بار عمل‌های باروری همچون‏‎ IVF‎ را انجام دهند، همچنین حداکثر سن برای بانوان ۴۵ سال است و هیچ محدودیت دیگری ندارد و می‌توانند در طول یک سال نزدیک به ۵۰ میلیون تومان خدمات و اعمال باروری را دریافت دارند‎.

*‎ ‎جوانگرایی و امید آفرینی رویکرد اصلی در انتخاب مدیران یزد

معاون وزیرفرهنگ ‌وارشاد اسلامی‌با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: جوانگرایی و امیدآفرینی به عنوان ۲ شاخصه بیانیه گام دوم انقلاب، ۲ رویکرد اصلی در انتخاب مدیران استانی است‏

سیدمحمدهاشمی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی‌ یزد اظهارداشت: جان‌مایه بیانیه گام دوم، امیدآفرینی و جوانگرایی است و‏ ‎ امید‌آفرینی ذاتا از جوان بر می‌آید و دولت مردمی‌و انقلابی حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی از بدو شروع به خدمت در بخش‌های مختلف، با توجه به این بیانیه سعی کرده است که اجرای آن را در برنامه‌ها و انتصابات پیش بگیرد و با این تفاسیر اگر در استانی به گزینه جوانی برسیم که توانا باشد و بتواند شتاب را پیش بگیرد، حتما او را انتخاب خواهیم کرد که استان یزد نیز از جمله آنان بوده است. ‏

‎وی تاکیدکرد: خانواده وزارت فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی ‌عیالوار است، بدین معنی که در استان یزد چندین دستگاه عضو این خانواده هستند و ما نگاه بر این داشتیم تا می‌توانیم از اعضای این خانواده برای مسئولیت‌‏‎ها انتخاب کنیم و آن را نیز مورد توجه قرار داده‌ایم‎.

‎هاشمی گفت: حکم انتصاب مدیرکل ۱۱ بند دارد که میعاد و میثاقی برای ما است، اما در این رابطه باید اصحاب فرهنگ و هنر نیز برای تحقق آنها به ما کمک کنند‏‎. ‎وی ادامه داد: سرمایه انسانی یزد بسیار خوب و زیاد است و آنجه این سرمایه را نگه می‌دارد، تعامل حسنه، اکرام و به میدان آوردن و کارسپاری به جوانان است که امیدواریم پیش گرفته شود.‏

‎ ‎احسان عابدی، مدیر کل جدید فرهنگ‌وارشاد اسلامی‌استان یزد نیزدر این مراسم گفت: این مسئولیت وقتی سنگین‌تر می‌شود که نگاه مجموعه مدیریتی استان، نگاه ویژه است و فرهنگ را امام جماعت عامل پیشرفت استان می‌دانند‏‎.

‎وی افزود: فرهنگ زیربنای جامعه و عامل پیشرفت و پس رفت محسوب می‌شود و جهت‌دهی جامعه در دستان اهالی فرهنگ، هنر و رسانه‌های جامعه است‏‎. ‎عابدی ادامه داد: در سیستم حکمرانی نهادهایی برای نظارت و کنترل و جهت دهی فرهنگ تأسیس شده،اما مسئولیت اصلی به عهده خود مردم و نهادهای مردمی‌است‏‎.

نسخه مناسب چاپ