رئیس جامعه هتلداران: کسانی که واکسن نزده یا فقط یک دُز زده‌اند، در هتل‌ها پذیرش نمی‌شوند
رئیس جامعه هتلداران ایران با اعلام این‌که فقط مسافران واکسینه‌شده در هتل‌ها پذیرفته می‌شوند، گفت: ظرفیت هتل‌های قشم، کیش و استان‌های شمالی، پیش از آغاز تعطیلات نوروز تقریبا تکمیل شده و جای خالی کمتری به نسبت مناطق دیگر کشور دارند.

جمشید حمزه‌زاده در گفتگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت اقامت مسافران نوروزی در هتل‌ها و اقامتگاه‌های رسمی، افزود: به غیر از کیش، قشم و استان‌های شمالی، در تمامی نقاط کشور، ظرفیت خالی برای اقامت مسافران نوروزی وجود دارد.

به گفته او، در حال حاضر ظرفیت هتل‌ها و اقامتگاه‌های رسمی در جزیره قشم تا بیش از ۹۵درصد و در جزیره کیش تا بیش از ۹۰درصد تکمیل شده است. حمزه‌زاده درباره نحوه پذیرش مسافران و تأمین ایمنی و بهداشت آن‌ها در هتل‌ها توضیح داد: کارکنان هتل‌ها صددرصد واکسینه شده‌اند و مقرر است اگر کارمندی واکسن تزریق نکرده باشد تسویه حساب شود.

همچنین همه هتل‌ها موظف شده‌اند از طریق سامانه «جانا» متعلق به وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به سامانه «ایران من» متصل شوند و برای پذیرش و استعلام مسافران نوروزیQR code دریافت کنند.

رئیس هیأت مدیران جامعه هتلداران، تأکید کرد: هتلداران، افرادی را که واکسن تزریق نکرده‌ یا فقط یک دُز واکسن دریافت کرده‌اند، مطابق با سیاست ستاد ملی کرونا، پذیرش نمی‌کنند. همچنین هتل‌ها در تعطیلات نوروز نباید افزایش قیمت داشته باشند، حتی برخی هتل‌ها و مراکز اقامتی در استان‌های کم‌مسافر برای تعطیلات نوروز، تخفیف‌هایی درنظر گرفته‌اند .

نسخه مناسب چاپ