راهنمای نجات از بیماری «زامبی»
ترجمه: فرزانه پورمظاهری- نوشته: «مکس بروکس»۱/بخش پنجاه وچهارم
 

سلاح های دیگر
پیدا کردن یک مدل از آتش افکن ها کار سختی است چه رسد به این که شانس پیدا کردن یک نمونه سالم از آن وجود داشته باشد.
تهیه سوخت یک آتش افکن حتی از تهیه خود آن نیز دشوارتر است. ولی اگر فرض بر این گرفته شود که هر دوی آنها را بتوان پیدا کرد، باید استفاده کاربردی آن را مد نظر داشت.
چرا باید یک وسیله ۷۰ پوندی را روی دوش حمل کرد در حالی که یک دسته زامبی ضعیف و شل در پیش رو هستند.
وزن زیاد آتش افکن برای فردی که در حرکت است مشکل ساز خواهد بود. تا وقتی که فرد در یک وضعیت ثابت قرار نداشته باشد یا وسیله نقلیه ای در اختیارش نباشد خستگی ناشی از حمل آتش افکن به اندازه خود مرده متحرک برای او خطرناک است.
عقل سلیم حکم می کند که موقع استفاده از یک آتش افکن در میدان مبارزه هنگامی است که تعداد زامبی ها بسیار زیاد باشد یعنی صدها – اگر نه هزارها ـ زامبی باشند.
اگر چنین جمعیتی از نامیراها – که خدا نکند این تعداد باشند- وجود می داشت، رویاروی با آنها بایستی بر عهده نیروهای دولتی با تعداد نفرات زیاد و بسیار مجهز می بود، نه این که یک شهروند به تنهایی با آتش افکنی که به آن اطمینان هم نمی کند (در صورتی که حمل آن به صورت شخصی غیر قانونی نباشد) با زامبی‌ها روبه رو شود.

*پانوشت
۱- تمامی فیلم ها، داستان ها و کُمیک های با ژانر علمی ـ تخیلی یا مهیج که در آن به فاجعه پایان دنیا بر اثر شیوع بیماری زامبی می پردازند از اصولی خاص پیروی می کنند. این کتاب نیز یک منبع کامل و مهم به شمار می رود که در این زمینه قابل استفاده است و فیلمنامه های بسیاری بر اساس آن تنظیم می شود.

code

نسخه مناسب چاپ