وزیر علوم: ایران آماده همکاری‌های علمی و فناوری با ازبکستان است
وزیر علوم در دیدار با وزیر توسعه نوآوری جمهوری ازبکستان گفت: آماده‌ایم در زمینه‌های مختلف دیپلماسی به ویژه دیپلماسی علمی و فناوری با کشور ازبکستان همکاری‌های خود را افزایش دهیم.

به گزارش ایرنا، برگزاری جشنواره مشترک علمی و تحقیقاتی، انجام پروژه‌های مشترک علمی تحقیقاتی میان محققان دو کشور با سرمایه‌گذاری مشترک و انتقال فناوری‌های نو از طرف ایرانی به طرف ازبکستانی از طریق حضور استارتاپ‌ها در ازبکستان، از موارد مهمی بود که در دیدار وزیر توسعه نوآوری جمهوری ازبکستان و محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم کشورمان مورد توافق قرار گرفت.

ابراهیم عبدالرحمان اوف، وزیر توسعه نوآوری ازبکستان در این نشست گفت: اشتراکات فرهنگی و تاریخی جمهوری ازبکستان و جمهوری اسلامی ایران بسیار زیاد است و ما می‌توانیم در حوزه علم و فناوری نیز پیوندهای بین دو ملت و دولت را بیشتر کنیم.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز علمی بین المللی وزارت علوم با استقبال از پیشنهاد ازبکستان برای انجام تحقیقات علمی مشترک میان محققان ایرانی افزود: تاکنون بیش از ۴۶۰پروژه توسط محققان ایرانی با همکاری محققان کشورهای آلمان، اتریش، سوئیس، ترکیه، هند و پاکستان در حال انجام است.

نسخه مناسب چاپ