۳۳ میلیارد تومان فروش اکران نوروزی سینماهای کشور
گیشه سینماها سرانجام پس از جنجال‌های فراوان برای انتخاب هفت فیلم نوروزی، در ۱۳روز فقط حدود ۳۳میلیارد تومان عایدش شد؛ آن هم با مخاطبی که حتی به ۹۰۰هزار نفر هم نرسید. حالا زمان آن است که کارشناسان بررسی کنند آیا در شکست اکران نوروزی، گران شدن بلیت سینماها عامل مؤثر بوده یا خود فیلم‌هایی که چندان تبلیغی هم نداشتند یا سفرهای نوروزی؟ البته عده‌ای می‌گویند اصلاً نباید این آمار را شکستی برای مهم‌ترین اکران سال دانست، زیرا این تازه شروع دوران پساکرونا برای سالن‌های سینماست!

به گزارش ایسنا، از اواخر اسفند سال گذشته پس از بالا و پایین شدن‌های زیاد فهرست اکران نوروزی و حذف دو فیلم «لامینور» و «علفزار»، فیلم‌های «موقعیت مهدی»، «شادروان»، «روز صفر»، «مرد بازنده»، «سگ بند»، «گل به خودی» و قدغن روی پرده سینماها رفتند.

مجموع آمار فروش فیلم‌های اکران نوروزی بر اساس اطلاعات سامانه مدیریت فروش و اکران سینما (سمفا) تا ساعت پایانی روز ۱۳فروردین، ۳۳میلیارد و ۴۱۰میلیون تومان با ۸۷۳هزار و ۲۵۷نفر تماشاگر است .

رئیس انجمن سینماداران در این باره گفت: اکران نوروزی ضعیفی را پشت سرگذاشتیم که عمده‌ترین دلیل آن، فیلم‌های انتخاب شده بودند؛ بنابراین باید برای اکران عید فطر، فیلم‌های بهتری روی پرده بروند.

محمدقاصد اشرفی افزود: معتقدم گرانی بلیت اصلاً در اکران ضعیف نوروز دخیل نبود، زیرا تماشاگران پس از دیدن بعضی فیلم‌ها با نارضایتی از سالن بیرون می‌آمدند و آنچه از فیلم انتظار داشتند حاصل نمی‌شد؛ حتی فیلم‌های کمدی هم نتوانستند خیلی مخاطب را راضی کنند.

او درباره اکران عید فطر تأکید کرد: اگر فیلم خوب به‌ویژه کمدی خوب داشتیم، نتیجه اکران نوروزی بهتر می‌شد و حالا باید تصمیم درستی برای اکران عید فطر بگیریم.

همچنین بنابر اظهارات اشرفی، هنوز درباره طرح ویژه ماه رمضان از افطار تا سحر در سینماها تصمیمی گرفته نشده است .

رئیس انجمن سینماداران یادآور شد: یکی از دلایل اکران ضعیف نوروز به میزان سفرها در تعطیلات نوروز هم ربط داده می‌شود و شاید مردم با پایان تعطیلات، علاقه داشته باشند به تماشای فیلم‌های سینمایی بنشینند و در ماه رمضان این فرصت را پیدا کنند، اما این موضوع هم به شرط اطلاع‌رسانی خوب و همکاری صدا و سیما اتفاق می‌افتد .

نسخه مناسب چاپ