آغاز عملیات اجرایی ساخت بازارچه صنایع‌دستی تفرش ‏
اراک ـ خبرنگار اطلاعات: عملیات اجرایی ساخت بازارچه صنایع‌دستی تفرش در مراسمی با حضور پویا محمودیان معاون وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ولی‌الله بیاتی نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی و اقشار مختلف مردم آغاز شد‏‎.

مدیر‌کل میراث فرهنگی استان مرکزی در این مراسم گفت: این بازارچه در پارک حکیم نظامی تفرش به مساحت ۱۰۰ مترمربع در ۲ طبقه و مشتمل بر ۱۰ غرفه در نظر گرفته شده است که زمینه اشتغال ۳۰ نفر را به صورت مستقیم فراهم خواهد آورد‎.

‎مصطفی مرزبان افزود: این بازارچه در قالب تفاهم‌نامه‌ای با شهرداری و با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال به وسیله اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی ساخته می‌شود‏‎.

وی اظهار داشت: با هماهنگی‌های انجام شده این بازارچه بهمن‌ماه امسال افتتاح می‌شود و در اختیار علاقه‌مندان صنایع‌دستی برای عرضه تولیدات آنان قرار می‌گیرد‏‎.

‎مرزبان با اشاره به این که استان مرکزی در زمینه ساخت و راه‌اندازی بازارچه‌های دائمی صنایع‌دستی در کشور پیشرو است، گفت: ۳۴۸ رشته صنایع‌دستی در کشور وجود دارد که از این تعداد ۱۱۰ رشته در استان مرکزی فعال است‎.

نسخه مناسب چاپ