کشف ۹۰۰ تن مواد مخدر و شهادت ۱۰ مأمور در سال ۱۴۰۰
سرویس خبر: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: پارسال بیش از ۱۴هزار میلیارد تومان به بنیان‌های اقتصادی و مالی شبکه‌های قاچاق مواد مخدر ضربه وارد کردیم و بیش از ۲۵۰۰عملیات انجام گرفت که ۱۰نفر از مأموران مبارزه با موادمخدر هم به شهادت رسیدند.

سردار مجید کریمی افزود: ۲ سال اخیر سال‌های موفقی در مبارزه با مواد مخدر بود به طوری که در سال ۹۹برابر یک هزار تن و در سال ۱۴۰۰، ۹۰۰ تن انواع مواد مخدر کشف کردیم.

همچنین ۱۸۰سرشبکه و شبکه اصلی هدایت کننده مواد مخدر را در کشور شناسایی و دستگیر کردیم که شماری از این سرشبکه ها در درگیری‌های مسلحانه به هلاکت رسیدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با اشاره به شیوع کرونا در دو سال اخیر در دنیا گفت: چون سفر‌ها کاهش پیدا کرد پیش بینی جامعه جهانی کاهش قاچاق مواد مخدر بود، اما کشفیات و میزان دستگیری‌ها نشان داد نه فقط آمار کشفیات کاهش پیدا نکرد بلکه حجم قاچاق افزایش هم یافت.

کریمی افزود: انتظار می‌رفت تحولات یک سال اخیر در افغانستان به کاهش تولید و قاچاق مواد مخدر منجر شود، اما علاوه بر تولید مواد مخدر سنتی، شاهد روند رو به رشد تولید و قاچاق مواد مخدر صنعتی و روانگردان‌ها به ویژه شیشه به کشورمان هم بودیم.پارسال ۲۳تن ماده روانگردان شیشه که در افغانستان تولید شده بود، در کشورمان کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر همکاری‌های بین المللی را در زمینه مبارزه با مواد مخدر ضروری دانست و افزود: همکاری بین المللی به طور مطلوب انجام نمی‌شود و هر چند که تمام دنیا جمهوری اسلامی را پرچمدار مبارزه با مواد مخدر می‌دانند، اما باز هم شاهد تحریم‌های ظالمانه علیه پلیس در این زمینه هستیم.

وی درباره کشفیات ۱۵روزه طرح نوروزی هم گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر موفق شدند در این مدت بیش از ۲۰تن انواع مواد مخدر کشف و ضبط کنند.

نسخه مناسب چاپ