سند چشم انداز هنر چهارمحال و بختیاری رونمایی می‌شود‏‎ ‎
‎شهرکرد – خبرنگار اطلاعات:رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در نشست خبری هفته هنر انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران و دغدغه اصلی حوزه هنری استان را توانمند سازی و بکار گیری ظرفیت‌های فرا شهرکرد دانست‏‎.

‎احسان قائدی افزود: افتتاحیه نمایشگاه قاب مهربانی، دیدار با پیشکسوتان، معرفی چهره برتر سال ۱۴۰۰ و رونمایی از تندیس شهید آوینی از جمله این برنامه‌هاست. وی تاکیدکرد: با آغاز هفته هنر نمایشگاه قاب مهربانی با حضور استاندار افتتاح می‌شود و تمامی عواید فروش آثار برای کمک به آزاد سازی زندانیان و خانواده‌هایشان اختصاص داده خواهد شد‎.

‎وی با اشاره به این که آثار حوزه هنری باید ۳ ویژگی داشته باشند، افزود: آثار حوزه هنری باید برآمده از زیست بوم استان چهارمحال و بختیاری واز مردم بوده و در جامعه دارای پیام، هدف و دغدغه مند و جلوبرنده باشد‎.

‎رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، معرفی چهره برتر هنر سال ۱۴۰۰ را یکی دیگر از برنامه‌های هفته هنر انقلاب خواند و افزود: درسال ۱۴۰۰ تولیدات وآثاراتی داشته‌ایم و همزمان با هنرمندان بسیاری همکاری کرده‌ایم،در هر واحد هنری یک نامزد با آغاز هفته هنر انقلاب معرفی خواهند شد و از میان آنها در روز جشن هنر انقلاب چهره هنر برتر سال را براساس شاخص‌ها و ویژگی‌ها معرفی خواهیم کرد.‎

‎قائدی، سند چشم انداز هنر استان چهارمحال و بختیاری را مهم‌ترین دغدغه خود دانست و تاکیدکرد: در تابستان ۱۴۰۱ از سند چشم انداز هنر استان مبتنی بر زیست بوم استان چهارمحال و بختیاری رونمایی خواهیم کرد که مرجع تمامی دستگاه‌های هنری باشد و در تابستان نقشه تحول حوزه هنری را رونمایی می‌کنیم که بر اساس آن از حوزه هنری مطالبه کنید‎.

‎رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، با اشاره این که بعضی از واحدهای حوزه هنری مزیت استان چهارمحال و بختیاری محسوب می‌شوند، اظهارداشت: ما در ادبیات، شعر،داستان نویسی و ادبیات پایداری باید به قله‌های برتر کشوری برسیم چون مزیت استان هستند‎. ‎

وی افزود: در تلاش هستیم در تمامی شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری به کمک فرمانداری‌ها، ارشاد و سازمان تبلیغات اسلامی خانه هنر افتتاح کنیم و اولین خانه هنر را در شهرستان لردگان افتتاح می‌کنیم، تا هنرمندان برای آموزش و برنامه‌ها نیازی به آمدن به مرکز استان را نداشته باشند‎.

نسخه مناسب چاپ