سینما نور کرمان راه اندازی می شود
کرمان – خبرنگار اطلاعات : رئیس حوزه هنری کرمان گفت : انیمیشن موزیکال «در امتداد مسیر» با موضوع شهید سلیمانی و شهدای مقاومت به‌مناسبت روز قدس به ۲ زبان فارسی و عربی منتشر می شود و بنا داریم سینما نور کرمان را شهریورماه سال جاری بازسازی و رونمایی کنیم.

اسدی اظهارداشت: ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان هزینه عمرانی و تجهیزات پردیس سینمایی کرمان است که به کمک حوزه هنری و مؤسسه تخصصی بازسازی سینماهای حوزه هنری و استانداری کرمان تاکنون ۲۵ درصد آن محقق شده است.

رئیس حوزه هنری استان کرمان گفت: بنا داریم سینما نور کرمان را شهریورماه سال جاری بازسازی کنیم که یک پردیس سینمایی با ۹ سالن سینمایی همراه با سالن‌های روباز، کودکان و تئاتر در صورت موافقت میراث فرهنگی خواهد بود.

وی افزود: توانمندسازی هنرمندان به‌ویژه هنرمندان جوان و استعدادهای نو را دنبال می‌کنیم و سال گذشته حدود ۴۰ برنامه آموزشی و توانمندسازی را برای استعدادهای جوان‌ داشتیم.

اسدی از اجرای ۱۵ برنامه به‌مناسبت دومین سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی خبر داد و افزود: برنامه‌های حوزه به علت شیوع کرونا با فراز و فرودهایی همراه بود ونقد کتاب، روایت حبیب به‌مناسبت سالگرد شهادت سپهبد سلیمانی، نشست مدیران حوزه‌های هنری کشور در کرمان و همکاری با شهرداری برای نمایش آثار هنرمندان در جای‌جای شهر از دیگر اقدامات سال گذشته است.

نسخه مناسب چاپ