مراکز دانش بنیان یزد ‎توسعه می یابد
یزد ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان این که این استان در تمامی ابعاد صنعتی، گردشگری و علمی در میان استان‌های کشور سرآمد است گفت: استان یزد در زمینه‌های صنعتی رشد خوبی داشته و فرصت اشتغال زیادی را برای همشهریان و حتی مردم دیگر استان فراهم کرده است‎.

‎فلاحتی با بیان این که قشر تحصیلکرده استان یزد جزو آمار بیکاران استان هستند، افزود: این آمار زیبنده استانی که از لحاظ علمی جزو برترین‌های کشور است، نیست‏‎.

‎وی با اشاره به شعار سال گفت: چندین سال است که توسعه مراکز دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری، توسعه مشاغل خانگی و استارتاپ‌ها در دستور کار قرار دارد. با توجه به بیانات مقام معظم رهبری و اهمیت توسعه و رشد مراکز دانش بنیان و فناور، امسال مجموعه استان یزد درصدد تحقق حداکثری این شعار برخواهند آمد‎.

‎فلاحتی ضمن ابرازخرسندی از این که از میان ۵ هزار و ۴۰۰ ایده ارسالی به دبیرخانه جشنواره، ۲ ایده برتر از استان یزد بوده است گفت: خانم مشتاقیون با توجه به این که فقط ۱۸ سال سن دارند از برگزیدگان این جشنواره هستند و این خود نشان از ظرفیتی است که در استان وجود دارد. وی بر رفع موانع و مشکلات پیش روی مراکز دانش بنیان و فناور تاکید کرد‎.

‎در اختتامیه اولین جشنواره ایده‌های برتر اشتغال‌زا و کارآفرینی، ایده «خشک کردن محصولات کشاورزی در محیط خلاء با تکنولوژی نوین حفظ آب استحصال شده» که در کشاورزی کاربرد داشته و در مرحله تولید نیمه صنعتی است توسط محمدسعید جلادت دارای مدرک مهندسی مکانیک به مرحله نهایی راه یافت و در بین ۱۵ اثر برگزیده قرار گرفت.همچنین ایده «استبرق جایگزینی مناسب برای پنبه در صنایع نساجی» که کاربرد آن در حوزه صنعت است، توسط مانا السادات مشتاقیون به مرحله نهایی این جشنواره راه یافت و در جمع برترین‌ها قرار گرفت‎.

نسخه مناسب چاپ