امارات خواستار بررسی فرصت‌های همکاری مشترک با ایران شد
 

وزیر امور خارجه‌ با تأکید بر این که ما جز خیر و امنیت و پیشرفت برای همسایگان نمی‌خواهیم، گفت: اما صهیونیست‌ها ریشه ناامنی در منطقه بوده و هستند.

حسین امیرعبداللهیان در تماس تلفنی شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عربی روابط دو جانبه را رو به پیشرفت توصیف و اظهار نظرکرد: دیدار و رایزنی‌های خوبی میان مقامات دو کشور برقرار شده است.

وی فعال شدن کمیته‌های روابط دو جانبه در موضوعات مورد توافق و تبادل هیات‌ها را در تقویت و بسط مناسبات دو جانبه مؤثر دانست و افزود: هیچ محدودیتی برای توسعه همه‌جانبه مناسبات وجود ندارد.

امیرعبداللهیان همچنین از برقراری آتش‌بس موقت در یمن استقبال و ابراز امیدواری کرد که شاهد لغو کامل محاصره انسانی یمن و برقراری مذاکرات سیاسی همه طرف‌های یمنی باشیم.

وی حضور رژیم صهیونیستی در منطقه را تهدیدی برای کل کشورهای منطقه دانست و تأکید کرد: باید تلاش کرد تا عوامل بحران‌آفرین نتوانند در منطقه جای پا پیدا کنند.وزیر امور خارجه امارات هم در این گفتگوی تلفنی ، ابراز امیدواری کرد روابط ریشه‌دار دو کشور در سال جدید بیش از پیش گسترش یابد.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان با اشاره به منافع مشترک دو کشور در توسعه روابط فی‌مابین در عرصه‌های مختلف، خواهان بررسی فرصت‌های همکاری مشترک شد.

وزیر امور خارجه امارات در مورد شرایط جدید منطقه هم گفت که طی هفته‌های اخیر شاهد بهبود شرایط در منطقه هستیم و دیدار بشار اسد از امارات و برقراری آتش‌بس موقت در یمن فرصتی برای همه طرف‌ها فراهم کرده است تا از آن برای توسعه و پیشرفت و پرهیز از افزایش تنش بهره‌برداری کنند.

وی تأکید کرد: امارات متحده عربی به هیچ طرفی اجازه اقدامات خرابکارانه یا تحریک‌آمیز از خاک خود علیه کشورهای همسایه را نخواهد داد.

نسخه مناسب چاپ