عمران خان: دولت تحمیلی را نمی‌پذیرم و به خیابان‌ خواهم آمد
 

سرویس خارجی: نخست‌وزیر پاکستان در واکنش به حکم دیوان عالی این کشور و لغو انحلال پارلمان گفت: دولت تحمیلی را نمی‌پذیرم و به خیابان‌ خواهم آمد .

«عمران خان» در اولین سخنرانی خود خطاب به ملت پس از تصمیم دیوان عالی کشور در مخالفت با تصمیم نایب رئیس پارلمان در رد طرح عدم رأی اعتماد به دولت و نیز انحلال مجلس، افزود: از تصمیم دادگاه عالی ناامید شدم اما به قوه قضائیه احترام می گذارم اما باید بگویم که دولت تحمیلی را قبول ندارم و در انظار عمومی بیرون خواهم رفت. وی خطاب به مردم با بیان اینکه تصمیم دیوان عالی کشور را پذیرفتم، اظهار تاسف کرد و گفت که دلیل تصمیم نایب رئیس مجلس، ماده ۵قانون اساسی بوده که به معنای دخالت خارجی در امور داخلی پاکستان است. عمران‌خان افزود: امیدوارم دیوان عالی به جدی‌ترین اتهامات مربوط به توطئه عوامل خارجی علیه دولت و تلاش برای سرنگونی آن رسیدگی کند اما در دادگاه چنین اتفاقی نیفتاد.

وی گفت: تظاهرات مسالمت آمیز در سراسر کشور برگزار خواهد شد و من تحمیل یک دولت بر این کشور را نمی پذیرم. در این حال نخست وزیر پیشین پاکستان از حکم دادگاه عالی پاکستان علیه عمران خان استقبال کرد. نواز شریف از محل اقامتش در لندن گفت: حکم دادگاه که انتظارش طول کشید، به جنجالی پایان داد که دولت عمران خان به پا کرده و قانون اساسی را دستکاری کرده و دولت را ربوده بود. شریف ادامه داد: به مردم پاکستان به خاطر پیروزی بر کسانی که می خواستند کار دموکراتیک را خراب کنند و توانایی ها و دستاوردهای کشور را نادیده بگیرند، تبریک می گوییم. در خبری دیگر ارتش پاکستان از آزمایش موفقیت آمیز یک فروند موشک بالستیک زمین به زمین موسوم به «شاهین-۳» خبر داد.

نسخه مناسب چاپ