امیر آراسته در مراسم بزرگداشت این شهید در کرمان:
شهید صیاد شیرازی خود را طلبکار انقلاب نمی دانست
 

کرمان – خبرنگار اطلاعات: مراسم بزرگداشت سپهبد علی صیاد شیرازی همزمان با بیست و سومین سالروز شهادت او در کرمان برگزار شد.

امیر سرتیپ ناصر آراسته از همرزمان نزدیک این شهید والامقام و جانشین گروه مشاوراننظامی فرماندهی معظم کل قوا در این مراسم گفت: حتی لحظه‌ای در پیروی شهید صیاد شیرازی از ولایت خدشه وارد نشد، در اطاعت از فرمان رهبری تخطی نکرد و لحظه‌ای خود را طلبکار انقلاب ندانست.

وی با بیان این که حامل سلام رهبر معظم انقلاب به مردم دیار کرمان، دیار مقاومت و دیار شهید سپهبد قاسم سلیمانی هستم، اظهار داشت: ما سال‌ها در کنار شهید بزرگوار صیاد شیرازی بودیم و ایشان را به درستی نشناختیم.

آراسته با اشاره به این که در زمان حضور شهید صیاد شیرازی در آمریکا یک سروان نیروی هوایی ارتش آمریکا گفت «صیاد شیرازی با همه کسانی که در اینجا حضور دارند فرق دارد»،افزود: به خود این شهید بزرگوار گفت «اسلام تو با بقیه مسلمانانی که در اینجا حضور دارند فرق دارد» و این گونه شهید صیاد شیرازی یک سروان ارتش طاغوت به یک مبلغ دین اسلام و شیعه در آمریکا تبدیل می‌شود.

جانشین گروه مشاوران نظامی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به زمانی که شهید صیاد شیرازی فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی شد و وحدت بین ارتش و سپاه را ایجاد کرد، ادامه داد: در آن زمان نیروهای انقلابی دور وی جمع شدند و همه در خواست آزادی خرمشهر را داشتند.

سرتیپ دوم امیرغلامعلیان فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش هم در این مراسم با اشاره به این که هنوز خیلی از جنبه‌های شخصیت اجتماعی، فردی و نظامی شهید سپهبدصیاد شیرازی مغفول مانده است، اظهار داشت: این شهید بزرگوار در سخت‌ترین شرایط در دوران جنگ تحمیلی فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی را برعهده داشت.ایشان عامل اصلی تشکیل قرارگاه‌های مشترک بین ارتش و سپاه بود و با تشکیل قرارگاه‌های مشترک و وارد عمل کردن نیروهای سپاه در طرح‌ریزی‌های عملیاتی، ضربات بسیار سنگینی را بر پیکره ارتش متجاوز عراق وارد کردند . بسیاری از عملیات‌های بزرگ ما در زمان جنگ تحمیلی از جمله عملیات‌ فتح المبین، ثامن الائمه، طریق القدس و بیت المقدس همه آنها حاصل طرح‌ریزی امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی بود.

بنا به این گزارش علی زینی‌وند استاندار کرمان، سردار محمدعلی نظری جانشین سپاه ثارالله استان کرمان، سردار نظری فرمانده انتظامی استان، یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان و دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان از دیگر مسئولان حاضر در این مراسم بودند.

نسخه مناسب چاپ