رئیس جمهوری:غلبه برمشکلات جزبا همدلی قوا و همه ارکان کشورممکن نیست
رئیس جمهوری با اشاره به این که امروز همدلی قوا فرصت مناسبی برای رفع مشکلات و خدمت به مردم پدید آورده است، تاکید کرد: همکاری دولت، مجلس و قوه قضاییه برای جامعه اعتمادساز و راهگشا است.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه هیات دولت هماهنگی همه ارکان کشور را برای حل مشکلات ضروری دانست و ضمن ابراز خرسندی از همدلی موجود میان قوای سه‌گانه گفت:‌ تنها راه غلبه بر برخی مشکلات ساختاری و مزمن موجود در کشور خصوصا در حوزه اقتصاد، همدلی و همراهی همه ارکان تصمیم‌ساز در کشور است.

وی بخشی از سخنان خود را به موضوع سیاست‌های کلی تامین اجتماعی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب اختصاص داد و ضمن تاکید بر اجرای کامل این سیاست‌ها خاطرنشان کرد: اگرچه دولت

بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب شش ماه برای ارائه برنامه جامع تحقق این سیاست‌ها مهلت دارد اما وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید با همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، سازمان‌های مردم نهاد؛ آیین‌نامه ها و دستورالعمل‌های این ابلاغ را حداکثر ظرف مدت دو ماه آماده کند.

رئیس جمهوری ابلاغ این سیاست‌ها را از سوی رهبر انقلاب یک اقدام با برکت و دارای اثرات عظیم اجتماعی برای کشور برشمرد و تصریح کرد: این ابلاغ یک کار جامع برای اجرای عدالت و توجه ویژه به اقشار کم درآمد با حفظ کرامت انسانی است.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ناسالم شدن وضع هوا بر اثر ورود ریزگردها به کشور اشاره کرد و گفت: ریزگردها زندگی مردم را مختل کرده و لازم است تمامی دستگاه‌های مسئول در دولت با جدیت در این زمینه وظایف و مسئولیت‌های خود را ایفا کنند.

وی در همین زمینه سازمان محیط زیست را مکلف کرد به همراه دیگر دستگاه‌های ذیربط از طریق دیپلماسی و مجامع بین‌المللی و تعامل با کشورهای همسایه رفع این مشکل را مجدانه پیگیری کنند.

رئیس جمهوری با اشاره به انتشار اسامی اَبَربدهکاران بانکی، بر ضرورت اصلاح نظام بانکی، پولی و مالیاتی در کشور تاکید کرد و اظهار داشت: بخش خصوصی و کارآفرینان خوش حساب شریک دولت هستند و نباید تاوان افراد بدحساب را بدهند.

رئیسی همدلی قوا برای رفع مشکلات مردم را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: همکاری دولت و مجلس برای جامعه اعتمادساز و راهگشا است.

دستور رئیس‌جمهوری برای توقف عملیات اجرایی پتروشیمی میانکاله

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در آخرین جلسه هیأت دولت به رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دستور داد موضوع احداث پتروشیمی میانکاله را بررسی و با احصای موارد خلاف قانون و آسیب‌زا برای محیط زیست، سریعاً از اجرای آن جلوگیری کند.

به گزارش ایرنا، در پی این دستور، علی سلاجقه اعلام کرد: از نظر دولت کلنگی که برای احداث پتروشیمی میانکاله به زمین زده شده فاقد اعتبار است . وی این نکته را هم متذکر شد که «طبق قانون دیگر هیچ کلنگی بدون مجوز

محیط زیست بر زمین نخواهد خورد و در اجرای این طرح هم کوتاه نخواهیم آمد.»

تازه‌ترین اخبار به دست آمده حکایت از آن دارد که بازنگری در مصوبه دولت قبل برای احداث پتروشیمی میانکاله در دستور کار هیأت وزیران قرار گرفته است و احتمالاً با ابطال آن بر اساس مصوبه جدید دولت، پرونده این طرح برای همیشه بسته خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ