راه‌اندازی ۵ هزار طرح کارگاهی بنیاد برکت در مناطق محروم
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از راه‌اندازی ۵ هزار طرح کارگاهی خرد و کوچک در مناطق محروم کشور خبر داد.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت در تشریح اقدامات جدید این بنیاد در حوزه اشتغالزایی گفت: در سال ۱۴۰۱به عنوان سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» راه‌اندازی ۵ هزار طرح کارگاهی خرد و کوچک در مناطق محروم و روستایی کشور در دستور کار است که از جمله اقدامات جدید بنیاد برکت در حوزه ایجاد اشتغال به شمار می‌رود.

مرتضی نیازی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم در این کارگاه‌ها بین ۵ تا ۱۰ نفر به شکل مستقیم و غیرمستقیم مشغول به‌کار شوند و راه‌اندازی این ۵ هزار طرح کارگاهی خرد و کوچک ایجاد اشتغال برای حداکثر ۵۰ هزار نفر را به دنبال خواهد داشت.

وی درباره میزان سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این طرح‌های کارگاهی خاطرنشان کرد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای ایجاد ۵ هزار طرح کارگاهی خرد و کوچک ۲۵ هزار میلیارد ریال است.

نیازی تاکید کرد: این کارگاه‌های خرد و کوچک علاوه بر ایجاد اشتغال و تولید، می‌توانند طرح‌های اجتماع‌محور کوچک و خانگی را هم پشتیبانی کنند .

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت با اشاره به فعالیت تسهیلگران این بنیاد گفت: امسال نیز ۸۵۰ مجری و تسهیلگر بنیاد در مناطق محروم و روستایی کشور اقدام به شناسایی متقاضیان اشتغال و معرفی‌شان برای دریافت تسهیلات می‌کنند .

به گفته نیازی، ۱۶ هزار روستا و ۸۰۰ شهر در سراسر کشور تحت پوشش فعالیت‌های اشتغالزایی بنیاد برکت در سال ۱۴۰۱ قرار دارند.

وی یادآور شد: بنیاد برکت تا پایان سال گذشته ۱۸۰ هزار طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور را در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور عملیاتی کرده است.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت افزود: حجم سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغالزایی، بالغ بر ۲۰۰ هزار میلیارد ریال بوده و زمینه اشتغال برای ۵۴۰ هزار نفر را به طور مستقیم و غیرمستقیم فراهم کرده است.

نسخه مناسب چاپ