اعتراض رئیس فدراسیون شنا به تقسیم بودجه فدراسیون‌‌ها
 

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: معیار تقسیم بودجه‌ای که از سوی مجلس برای فدراسیون‌ها مشخص شده است، چیست؟

محسن رضوانی در گفتگو با تسنیم، ضمن اعتراض به نحوه تقسیم بودجه‌ای که از سوی مجلس قرار است به فدراسیون‌های مختلف تزریق شود، اظهار داشت: تقسیم بودجه سوال بزرگی برای ما به وجود آورده است و امیدوارم جواب قانع کننده‌ای بدهند.

وی افزود: چرا برای برخی فدراسیون‌ها مبلغ نجومی درنظر گرفته‌اند؟ چرا برخی فدراسیون‌ها از جمله تیراندازی، شمشیربازی و بوکس در تقسیم بودجه نادیده گرفته شده‌اند؟ چرا به فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو که پایه است، باید مبلغ ۲ میلیارد تومان تعلق بگیرد؟

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو با بیان این مطلب که این رشته پایه و المپیکی است و در آستانه بازی‌های آسیایی نیاز به توجه دارد، خاطرنشان کرد: فدراسیونی با سه رشته داریم که می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند. در رشته شنا یاوری اخیراً در آمریکا رکوردشکنی کرده است. دو ورزشکار داریم که رکوردهای خوبی کسب کرده‌اند. به این ترتیب در بازی‌های آسیایی باید منتظر اتفاق خوبی باشیم.

وی اضافه کرد: من برای بالا بردن آمادگی این ورزشکاران باید مقدماتی را فراهم کرده و به مسابقات اعزام کنم اما با این دو میلیارد چه کاری می‌توانم انجام بدهم؟

رضوانی این روش تقسیم بودجه را باعث به وجود آوردن مشکلاتی در مدیریت ورزش دانست و تصریح کرد: این مسئله مشکلاتی را برای مدیریت ورزش به وجود می‌آورد و مدیران ورزش را بی‌انگیزه می‌کند. چرا رشته شنا که در دین اسلام به آن تاکید شده و سهمیه المپیک گرفته است، در تقسیم بودجه دیده نشده است؟

وی ادامه داد: دلیل منطقی تقسیم بودجه چیست؟ پشت تقسیم بودجه نجومی به برخی فدراسیون‌ها و فراموش شدن برخی دیگر و دادن حداقل بودجه به شنا چه نگاه کارشناسی و منطقی است؟ف

نسخه مناسب چاپ