چهره ۱۳ تیم صعود کرده به جام ملت‌های فوتسال آسیا مشخص شد
 

با برگزاری مسابقات مقدماتی جام ملت‌های فوتسال آسیا چهره ۱۳ تیم راه یافته به این رقابت‌ها مشخص شد.

مسابقات فوتسال مقدماتی جام ملت‌های آسیا در ۳ منطقه برگزار و چهره ۱۳ تیم صعود کرده به مرحله اصلی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا مشخص شد. با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، مسابقات فوستال جام ملت‌ها شهریور و مهر امسال به میزبانی کویت برگزار می‌شود. تیم‌های صعود کرده به مسابقات فوتسال جام ملت‌های آسیا به شرح زیر است:

منطقه غرب آسیا: مسابقات فوتسال مقدماتی جام ملت‌های آسیا، در منطقه غرب و با حضور ۷ تیم به میزبانی امارات برگزار شد. در این منطقه تیم‌های لبنان، عربستان، عراق، بحرین و عمان موفق شدند با غلبه بر حریفان خود راهی جام ملت‌های آسیا شوند. از نکات جالب توجه مسابقات در این منطقه می‌توان حضور محمد ناظم الشریعه سرمربی سابق تیم ملی فوتسال کشورمان اشاره کرد که موفق شد به همراه عراق، جواز صعود به جام ملت‌ها را کسب کند. همچنین کویت هم به واسطه میزبانی مسابقات جام ملت‌ها در این رقابت‌ها حضور پیدا نکرد.

منطقه جنوب شرق آسیا: مسابقات فوتسال مقدماتی جام ملت‌های آسیا در منطقه جنوب شرق آسیا به میزبانی تایلند و با حضور ۹ تیم برگزار شد و در پایان تیم‌های تایلند، اندونزی و ویتنام جواز حضور در مرحله اصلی جام ملت‌های آسیا را کسب کردند. در این بخش هم محمد هاشم زاده مربی ایرانی، هدایت تیم ملی فوتسال اندونزی را بر عهده داشت و موفق شد بار دیگر این تیم را به مسابقات جام ملت‌های آسیا برگرداند.

جنوب و آسیای مرکزی: در این منطقه که تیم ملی ایران هم قرار دارد، ۸ تیم در قالب ۲ گروه در کشور قرقیزستان با هم رقابت کردند. از گروه اول این مسابقات تیم ملی فوتسال ایران به همراه ترکمنستان و از گروه دوم هم ازبکستان و تاجیکستان به مسابقات جام ملت‌های آسیا صعود کردند.

منطقه شرق آسیا: مسابقات فوتسال مقدماتی جام ملت‌ها در منطقه شرق آسیا ۳ سهمیه دارد که هنوز مسابقات این منطقه برگزار نشده است. در این منطقه ۶ تیم ژاپن، چین، مغولستان در گروه اول و تیم‌های چین تایپه، هنگ کنگ و کره جنوبی در گروه دوم با هم رقابت می‌کنند که در پایان ۳ تیم راهی مرحله اصلی جام ملت‌ها می‌شوند و در نهایت، رقابت‌های جام ملت‌های ۲۰۲۲ آسیا با حضور ۱۶ تیم برگزار خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ