چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز پنجشنبه ۲۶ فروردین‌ماه ۱۳۶۱ (۲۰ جمادی الثانی ۱۴۰۲، ۱۵ آوریل ۱۹۸۲) نقل شده است.
هواپیمای متجاوز عراق با بمب‌های خوشه‌ای یک منطقه چادرنشین عشایر را بمباران کردند

باختران ـ در جریان نبرد روز گذشته رزمندگان پرتوان اسلام علیه قوای کفر صدام تکریتی در جبهه‌های غرب ۳۳ نفر از افراد دشمن به هلاکت رسیده و شماری از آنان مجروح شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، مدافعان انقلاب اسلامی در مریوان مواضع، سنگرها و تجهیزات نظامی دشمن در نزاره، بانی، بنوک، بیاره، هرگینه، خرمال و ارتفاعات «شنکا» را زیر ضربات کوبنده خود قرار دادند و چند پست دیدبانی و بنه رزمی صدامیان را منهدم کردند.

گزارش خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی همچنین به نقل از ستاد عملیات غرب حاکیست: روز گذشته هواپیما‌های متجاوز عراقی چندین بار به حریم فضائی مناطق غربی کشور تجاوز کردند و در یک نوبت با بمب‌های خوشه‌ای یکی از مناطق چادرنشین عشایر را بمباران کردند.

بر اثر این عمل وحشیانه صدامیان دو تن از مردم بی‌گناه به شهادت رسیدند و یک نفر دیگر نیز مجروح شد.

پیشنهاد اخراج اسرائیل از سازمان ملل تسلیم شورای امنیت شد

سازمان ملل متحد ـ خبرگزاری فرانسه: یک منبع آگاه در نیویورک اظهار داشت که کشورهای وابسته به کنفرانس اسلامی قطعنامه‌ای درباره بیت‌المقدس به شورای امنیت سازمان ملل متحد که از ساعت یازده و نیم بعد‌ازظهر امروز گفتگوهای خود را درباره حوادث اخیر مسجد الاقصی از سر خواهد گرفت، تسلیم خواهند کرد.

در جلسه دیروز شورای امنیت نماینده سوریه درخواست کرد که مجازات‌های بین‌المللی اجباری در مورد رژیم صهیونیستی اعمال شود و اسرائیل از عضویت سازمان ملل متحد اخراج گردد.

نکات تکان‌دهنده دیگری از توطئه کودتای آمریکایی قطب‌زاده فاش شد

اصفهان ـ برادر محسن رضائی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که برای یک اقامت چند ساعته و شرکت در مراسم همبستگی مردم اصفهان با ملت فلسطین به این شهر سفر کرده بود، طی مصاحبه‌ای در مورد سفرهای اخیر هیئت‌های میانجیگری جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و سرانجام این جنگ مطالبی بیان داشت و در زمینه کشف کودتای اخیر گفت: از مدت‌ها قبل واحد اطلاعات سپاه روی شبکه کشف شده کار می‌کرد و چون مسئله را جدی نمی‌دانستیم، اقدام به دستگیری افراد نکردیم.

اما همین که متقاعد شدیم که طرح‌های شیطانی براندازی دارند، ما معطل نکردیم و همه افراد شبکه را دستگیر نمودیم که البته دستگیری صادق قطب‌زاده، آنهم پشت «منقل و وافور» صورت گرفت. و در همان ساعات اولیه دستگیری نیز همه افراد دستگیر شده به عملکردهای نسبت داده شده، اعتراف کردند.

بنی‌صدر با پسرشاه معدوم ملاقات کرد

به گزارش واحد مرکزی خبر از بن مجله اشپیگل در شماره این هفته خود در خبر کوتاهی می‌نویسد: رضا پهلوی ۲۱ ساله فرزند شاه سابق از مادر خود جدا شده و محل تبعید خود را از قاهره به رباط تغییر داده است تا فعالیت‌های سیاسی خود را به نحو گسترده‌تری ادامه دهد.

او معتقد است تماس نزدیک وی با مادرش به دست گرفتن قدرت پس از سلطه خمینی را دشوار خواهد ساخت، پهلوی می‌خواهد خود را یک رهبر دمکرات به ایرانیان معرفی کند. این مجله می‌افزاید: شاه جوان گفت ملاقاتی نیز بین او و رئیس‌‌جمهور اسبق (بنی‌صدر) که از سال گذشته در پاریس در حال تبعید به سر می‌برد به منظور هماهنگ‌کردن فعالیت علیه جمهوری اسلامی ایران انجام شده است.

تنها در یک جمله می‌توان گفت: «رضاخان، بنی‌صدر پیوندتان مبارک.»

code

نسخه مناسب چاپ