اخبارکوتاه
‎‏شناسایی شهید مفقودالاثر خوزستانی پس از ۳۳ سال

سرویس خبر: پیکرشهید «عزت الله پات» از شهدای مفقودالاثر خوزستان پس از ۳۳سال شناسایی شد.

سردار باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین با حضور در خانه این شهید بزرگوار، خبر شناسایی را پس از ۳۳سال چشم انتظاری به خانواده‌اش ابلاغ کرد.

سرباز شهید عزت‌الله پات، فرزند خیبر در سال ۱۳۴۶چشم به جهان گشود و از باغ ملک به جبهه اعزام شد .او در تک دشمن در سال ۶۷در جزیره مجنون به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاک و مطهرش در منطقه به جای ماند.پیکر مطهر این شهید پس از سال‌ها با تلاش گروه‌های تفحص کشف و شناسایی شد .

خبر دیگر این که سرهنگ ابوالقاسم روستا فرمانده قرارگاه عملیاتی کمیته جستجوی مفقودین جبهه میانی از کشف پیکر مطهر ۲شهید در مناطق عملیاتی جبهه مهران خبر داد.

پیگرد اداری و استعفا ، فرجام کوتاه کردن موی دانش‌آموزان

سرویس خبر: سخنگوی دولت در یک توییت نوشت: متخلفی که کرامت دانش‌آموزان را حفظ نکرده بود به هیأت رسیدگی به تخلفات اداری معرفی شد و مدیر و معاون مدرسه هم استعفا دادند.

بهادری جهرمی ادامه داد: سوء رفتارهای شخصی و خارج از ضابطه قابل انتساب به جامعه خدوم فرهنگیان نیست.

روزچهارشنبه ویدئویی از خشونت کادر مدرسه با دانش آموزان در فضای مجازی منتشر شد که واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت.این ویدئو نشان می داد که یکی از کارکنان مدرسه با قیچی موهای دانش آموزان پسر را به ترتیب کوتاه می کند وسبب تحقیر و ناراحتی دانش آموزان می‌شود.

حادثه رانندگی جان شاعر گلستانی را گرفت

سرویس خبر: «محمد زمان گلدسته »شاعر ملی آیین های مذهبی گلستانی به علت تصادف و سوختگی ناشی از آن در سن ۴۷سالگی جان خود را از دست داد.

مرحوم گلدسته در آخرین روز شهریور ۱۳۵۴در شهرستان گرگان به‌دنیا آمد که به علت تصادف و آتش سوزی خودرواش در جاده رودهن – بومهن درگذشت. او از شاعران مذهبی وملی و همچنین شاگرد محمدرضا آقاسی بود که از سنین کودکی به سرودن شعر و به ویژه در وصف امام حسین (ع) پرداخت و در جشنواره‌های مختلف جوایز گوناگونی از جمله جایزه ادبی محتشم کاشانی را دریافت کرد. ۲ مجموعه شعر با عنوان‌های «گل صد برگ»، «روح و ریحان» و مجموعه سی‌دی تصویری «چاووش» و همچنین آلبوم موسیقی عاشورایی‌ با نام «شاه و گدا» از آثار اوست. آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان به همین مناسبت در پیامی تاکید کرد: فقدان این هنرمند خسارت برای جامعه فرهنگی محسوب می‌شود.

۳۰ایرانی به اتهام دورزدن تحریم ها درخارج از کشور زندانی هستند

سرویس خبر: دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی با اشاره به حمایت قوه قضائیه از ایرانیان زندانی در خارج از کشور گفت: ۳۰ایرانی به اتهام دور زدن تحریم‌ها در خارج از کشور زندانی هستند.

کاظم غریب‌آبادی افزود : وضع این‌ افراد را از طریق سفارتخانه کشور‌ها در تهران و همچنین سفارت‌های ایران در کشور‌های مربوطه پیگیری می‌کنیم. اکنون ۳۰نفر از ایرانیان به دلیل یاد شده در خارج از کشور زندانی هستند که امیدوارم با پیگیری‌های بعدی آن‌ها را از زندانی که به ناحق در آن گرفتار شده‌اند، آزاد کنیم.

شگردکلاهبرداران با عنوان« شکایت قضایی» همچنان رایج است

سرویس خبر:معاون اجتماعی پلیس فتا کشورگفت: اگر شهروندان پیامکی با محتوای «مامور ابلاغیه قوه قضائیه شکایتی برای شما ثبت کرد، برای پیگیری به لینک پیامک مراجعه کنید» دریافت کردند، بر روی لینک کلیک نکنند.

سرهنگ رامین پاشایی افزود: این کلاهبرداری مانند کلاهبرداری با عنوان سامانه ثنا است و هموطنان به محض این که به این لینک جعلی مراجعه و کلیک کنند، زمینه دسترسی غیرمجاز به گوشی تلفن همراه شان برای کلاهبردار فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: فرد کلاهبردار با هک حساب بانکی می‌تواند به طور غیرمجاز از آن برداشت کند.

معاون اجتماعی پلیس فتا افزود: هموطنان آگاه باشند که هیچ سازمان یا نهاد دولتی از شماره‌های شخصی برای ارسال پیامک استفاده نمی‌کند، هر زمانی که پیامک با شماره‌های شخصی دریافت کردید، به هیچ عنوان بر روی آن کلیک نکنید.

پاشایی تاکید کرد: طی پنجشنبه گذشته شاهد افزایش ارسال پیامک‌های جعلی برای کلاهبرداری بودیم.

توقیف کشتی حامل سوخت قاچاق در خلیج‌فارس

سرویس خبر: مسئول روابط عمومی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه دربوشهر از توقیف کشتی حامل سوخت قاچاق در خلیج‌فارس خبر داد و گفت: از این کشتی ۲۵۰هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شد.

سرهنگ غلامحسین حسینی با اشاره به این که از این کشتی ۲۵۰ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شده است،ادامه داد : در جریان توقیف این کشتی ۷ خدمه آن بازداشت شدند که مراحل قضایی پرونده در حال انجام است.

۸۰۰۰معتادمتجاهر در تهران رها هستند

سرویس حوادث: فرمانده انتظامی تهران بزرگ از نبود ظرفیت برای نگهداری از حدود ۸۰۰۰معتاد متجاهر در پایتخت گلایه کرد.

سردار حسین رحیمی در پاسخ به این سئوال که آیا ظرفیت جدیدی برای نگهداری از معتادان متجاهر در تهران ایجاد شده است یا خیر؟، گفت: تهران حدود ۲۲هزار معتاد متجاهر دارد و متاسفانه تاکنون ظرفیت جدیدی برای نگهداری از معتادان متجاهر ایجاد نشده است. وی ادامه داد: البته ظرفیت هایی را خود پلیس و عزیزان در سپاه اضافه کردند ولی دیگر دستگاه ها که دارای مسئولیت هستند، اقدامی نکرده اند. فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره این که تهران به چه تعداد ظرفیت برای نگهداری از معتادان متجاهر نیاز دارد، گفت: هنوز حدود ۷تا ۸هزار معتاد متجاهر رها شده در شهر تهران داریم که جایی برایشان نیست. این‌ها هنوز در سطح شهر تهران هستند که ما امیدواریم و پیگیر هستیم که ظرفیت‌هایی برای نگهداری و بازپروری آنان ایجاد شود.

واژگونی اتوبوس در زیمبابوه ۳۵کشته داشت

سانحه واژگونی اتوبوس در زیمبابوه به مرگ ۳۵نفر و مجروح شدن ۷۱نفر دیگر منجر شد.

این اتوبوس حامل افرادی بود که عازم شرکت در یک گردهمایی مذهبی در روز عید پاک بودند.

این افراد برای شرکت در یک گردهمایی مذهبی در تعطیلات آخر هفته عید پاک عازم شهر شیپینگ در جنوب شرق زیمبابوه بودند.

نسخه مناسب چاپ