آخرین شرایط استقلال از زبان مدیر عامل
 

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: باید مراقب نقشه‌های رقبا باشیم و بازی آن‌ها را با آرامش خود برهم بزنیم.

به گزارش فارس، مصطفی آجورلو درباره آخرین شرایط استقلال پس از دیدار پرهیاهوی جام حذفی برابر نساجی، اظهار داشت: نتیجه بازی مقابل نساجی بر خلاف روند این دیدار بود و تناسبی با فوتبالی که ارائه شد، نداشت. با وجود شایستگی و توانمندی و موقعیت‌های گل‌زنی به هدفی که داشتیم نرسیدیم و یک جام از دست رفت.

آجورلو گفت: من به فرهاد مجیدی و تک تک بازیکنان و اعضای تیم استقلال اطمینان و اعتماد دارم که راه مانده تا قهرمانی را با قدرت و انگیزه فراوان به خوبی طی خواهند کرد. این تیم کارهای بزرگی را انجام داده و توان کارهای بزرگ تر را هم دارد. این توانمندی در این تیم شایسته و قدرتمند وجود دارد که اراده خودش را به همه کارشکنی‌ها تحمیل کند و با اقتدار و شایستگی حق خودش را در زمین مسابقه بگیرد.

مدیرعامل باشگاه استقلال با اشاره به وضعیت داوری در فوتبال ایران، عنوان کرد: وضعیت داوری به صورت کلی شرایط خوبی ندارد و مشکلات داوری در بسیاری از بازی‌های این فصل و حتی فصل‌های گذشته وجود داشته که واقعا نگران کننده است. متاسفانه اشتباهات داوری بسیار زیاد و تاثیرگذار است. عملا در نتایج خیلی از دیدارها تاثیر مستقیم می گذارد. متاسفانه با این حجم از انتقاد، کمتر اراده‌ای برای اصلاح دیده می‌شود. این اعتراض‌ها باید اراده‌ای برای اصلاح ایجاد کند نه اینکه مقابل آن ایستادگی شود و عملا به نتایج تیم‌ها لطمه وارد کند.

وی افزود: تا زمانی که این اصلاحات صورت گیرد ما برای کوتاه مدت نیاز به تدابیری داریم که عدالت در مسابقات را تضمین کنند. برنامه کوتاه مدت باید ناظر به ۶ مسابقه آینده لیگ برتر باشد. حالا که VAR وارد نشده باید کارگروه ویژه‌ای در این ۶ هفته تشکیل شود که با نظارت مدیران فدراسیون فوتبال در بخش انتخاب داوران، تجهیزات داوران، نظارت بر آن‌ها و اتخاذ تصمیم‌های یکپارچه فعال باشد. باید بهترین داوران کشور که کمترین اشتباه را در این فصل داشتند برای این ۶ بازی تیم‌های مدعی قهرمانی انتخاب شوند.

وی در ادامه به مسائل ایجاد شده بین جامعه داوری و سرمربی استقلال هم واکنش نشان داد و گفت: پس از اینکه توهین‌‌ها به سرمربی تیم استقلال را مشاهده کردم، به معاونت حقوقی گفتم که حتما باید به کمیته اخلاق شکایت شود و در پی شکایت کمیته داوران لایحه دفاعیه برای سرمربی تیم تدوین شود. همچنین از مسئولان فدراسیون فوتبال می‌خواهم افرادی که به صورت علنی به اعضای کادر فنی باشگاه توهین کردند در چینش و گزینش داوران مدعیان قهرمانی نقش نداشته باشند. از کمیته اخلاق هم می‌خواهم که با انصاف نسبت به شکایت باشگاه استقلال اقدام کند و فرشید سمیعی هم با جدیت این موضوع را دنبال کند.

مدیرعامل استقلال با اشاره به لزوم آرامش و اتحاد در مقطع فعلی، اظهار داشت: تجربه‌ سی ساله‌ برادر کوچک شما در فضای مدیریت فوتبال ایران و حضور در باشگاه‌ها و کورس‌های مختلف قهرمانی و انواع و اقسام حاشیه‌ها، شیطنت‌ها و سنگ‌اندازی‌ها به اینجانب یادآوری می‌کند که تمام تلاشم را برای حفظ آرامش تیم و دوری از حاشیه‌ها انجام بدهم. سخت معتقدم که اقدامات اخیر صرفا در جهت برهم‌زدن تمرکز تیم استقلال برنامه‌ریزی شده است. به همین دلیل باید صریح و صادقانه بگویم که مراقب نقشه‌های رقبا باشیم و بازی آن‌ها را با آرامش خود برهم بزنیم.

وی افزود: رقبایی که درون زمین توان مقابله با ما را ندارند سعی می‌کنند بازی را به بیرون زمین بکشانند. آرامش و تمرکز و همدلی ما، مهمترین عامل برای مقابله با این روش است. ما در این ۶ هفته هم باید از فضای بیرون زمین مراقبت کنیم و نسبت به آن هوشیار باشیم و هم در داخل زمین مانند قبل با آرامش به کار خود ادامه دهیم. در داخل زمین تیم ما با جسارت و شجاعت و فوتبال مورد قبول با تلاش کادرفنی و بازیکنان توانسته ۵۶ امتیاز کسب کند و به همین واسطه برخی به دنبال عوض کردن زمین بازی هستند که اجازه آن را نخواهیم داد. ما این توان و قدرت را داریم که در این دو بخش با اقتدار حرکت کنیم و جلو برویم. این حاصل تجربیات بنده در این سال‌ها بود که لازم دانستم در این مقطع بیان کنم.

مدیرعامل استقلال گفت: با حفظ تمرکز، انسجام و اتحادی که از ابتدای فصل حاکم بوده و تا پایان راه ادامه خواهد داشت. با این وجود که باور داریم قدرت و ظرفیت ما بزرگ‌تر از اینگونه موانع و مشکلات است از حق استقلال با تمام توان دفاع خواهیم کرد و به مسیر خود با قدرت ادامه می‌دهیم. از فدراسیون فوتبال که متولی اداره فوتبال کشور است درخواست می‌کنیم که با دقت نظر و نظارت و انتخاب درست داوران اجازه ندهد تا هیچ حقی ضایع شود تا با اجرای قانون و عدالت مقطع باقی‌مانده از این فصل به خوبی به پایان برسد. ان‌شاالله استقلال بتواند به حق واقعی خودش که قهرمانی در رقابت‌های لیگ برتر است، دست یابد.

نسخه مناسب چاپ