‏۷۷ طرح مصوب سفر هیات دولت به قم باید تا تیرماه عملیاتی شود
قم – خبرنگار اطلاعات: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم از تصویب ۱۵۶ طرح در سفر هیات دولت به قم خبر داد و گفت: همه مدیران باید نسبت به عملکرد خود در موضوعات مربوط به مصوبات سفر پاسخگوی رسانه‌ها باشند‏‎.

‎ابراهیم معتمدی در نشست خبری با اشاره به مصوبات سفر هیات دولت به قم افزود: ۱۵۶ طرح در سفر هیات دولت تصویب شد که ۷۷ طرح معادل ۴۸ درصد آن‌ها با مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان به‌صورت ریالی است و تا پایان تیرماه باید عملیاتی شود‏‎.

‎وی اظهارداشت: ۲درصد از مصوبات سرمایه‌گذاری بوده به ارزش یکهزار و ۱۵ میلیارد تومان و ۶ درصد مصوبات تسهیلات به ارزش ۱۳ هزار میلیارد تومان است همچنین ۲۰ درصد به صورت مجوزی، ۱۶ درصد دستور بررسی و ۸ درصد در بخش اعتباری تقسیم‌بندی شده است‏‎ و اگر از تمامی ظرفیت‌ها در استان قم استفاده کنیم، بالغ بر ۷۰ هزار میلیارد تومان آورده طرح‌های مربوط به بخش‌های مجوزی، اعتباری و دستور بررسی خواهد شد‎.

‎معتمدی با بیان این‌که اجرای این طرح‌ها به مدیریت استان قم بستگی دارد تا با کار کارشناسی و جهادی از ظرفیت‌ها استفاده کند، اظهارداشت: در ۳ ماه گذشته دستگاه‌هایی که در مجموعه استان جهادی کار کردند، بالغ بر ۹۰ درصد منابع و در عین حال دستگاه‌هایی نیز کمتر از ۱۰ درصد منابع را جذب کرده‌اند‏‎. ‎وی با تاکید بر این‌که رسانه‌های استان قم باید پیگیر اقدامات دستگاه‌های متولی در حوزه اجرایی مصوبات باشند، افزود: همه مدیران باید در موضوعات مربوط به مصوبات سفر هیأت دولت به قم پاسخگوی رسانه‌ها باشند‏‎. ‎معتمدی با بیان این‌که از ۱۵۶ مصوبه ۸۸ درصد زیرساختی و ۱۲ درصد غیرزیرساختی است، تاکیدکرد: از مجموع ۱۵ هزار و ۲۲۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، یک‌هزار و ۱۵ میلیارد تومان در بخش سرمایه‌گذاری، ۱۳ هزار و ۲۲۱میلیارد تومان در بخش تسهیلات و ۱۹۹۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هم در بخش ریالی تامین خواهد شد همچنین از ۱۵۶ مصوبه، ۳۰ طرح شاخص است که علاوه بر دستگاه‌های متولی، باید توسط معاونان استانداری نیز پیگیری شود، که فرودگاه، منوریل، دریاچه نمک، دامشهر، طرح جهش مسکن، بافت‌های فرسوده، مترو، برق، نمایشگاه فرش، ایجاد گرمخانه و خرید اراضی مربوط به راه آهن از جمله این طرح‌هاست‏‎.

‎معاون استاندار قم تاکیدکرد: ۲ تیم در حوزه اجرایی پیگیر مصوبات شامل سازمان برنامه در حوزه مالی و دفتر فنی امور عمرانی برای پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها فعالیت می‌کنند‏‎.

‎وی با بیان این‌که بیشترین مصوبه سفر هیات دولت در حوزه مسکن با ۱۸ طرح است، افزود: حوزه جاده ۱۳ مصوبه، سلامت ۱۰، آموزش عالی و پژوهش ۱۰ آسیب‌های اجتماعی ۸، اشتغال ۷، آب ۴ و شرکت‌های دانش بنیان ۲ مصوبه داشته‌اند.‏ معتمدی با اشاره به این‌که ۵۵ میلیارد تومان تعهد وزارت نفت صورتجلسه شده است، ادامه داد: تلاش می‌کنیم بتوانیم با تعامل با وزارت نفت از ظرفیت ۳ طرح دیگر از جمله تقاطع غیرهمسطح پردیسان کهک با برآورد ۴۰۰ میلیارد تومان و ادامه خیابان عماریاسر به محور کاشان و منوریل اجرایی شود‏‎.

‎وی با اشاره به واگذاری ۹۲۴ هکتار زمین به استان قم، گفت: ۳۰ هکتار مربوط به ساماندهی اراضی حاشیه شهر با اولویت بوستان جوان به‌عنوان یکی از قطب‌های تفریحی شهر قم، ۲۰ هکتار برای واگذاری به مددجویان کمیته‌امداد، ۲۰ هکتار برای واگذاری به مددجویان بهزیستی، ۵۰ هکتار برای واگذاری به خانواده‌های ایثارگران، شهدا و جانبازان و ۸۰ هکتار نیز برای پاسخگویی به معارضان جمع‌آوری ریل‌های متروکه حاشیه شهر اختصاص خواهد یافت‏‎.

نسخه مناسب چاپ