اخبار کوتاه
فراخوان جشنواره ملی شعر طنز در همدان

همدان ـ خبرنگار اطلاعات: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با همکاری خانه شعر و ادب و با هدف استفاده از زبان شعر در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، تقویت و گسترش روحیه امید و نشاط اجتماعی در جامعه و ترویج و معرفی طنز فاخر، جشنواره ملی شعر طنز را برگزار می‌کند‏‎.

‎مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان درباره جشنواره شعر طنز گفت: این جشنواره در محورهای حجاب و عفاف، وجدان کاری، فضای مجازی، حاشیه‌نشینی، بیکاری، اعتیاد، طلاق، قاچاق کالا و حمایت از تولیدات داخلی برگزار می‌شود‏‎.

‎احمدرضا احسانی درباره شرایط و شرکت در جشنواره اظهار داشت: ارسال آثار در همه قالب‌های شعری و شرکت در جشنواره برای همه رده‌های سنی آزاد است و هر شرکت کننده می‌تواند ۲ اثر خود را در قالب فایل ورد به دبیرخانه جشنواره ارسال کند و آثار ارسالی نباید به جشنواره دیگری ارسال شده باشد‎.

‎وی با بیان این که از صاحبان۳ اثر برگزیده و شایسته در مراسم اختتامیه جشنواره تقدیر خواهد شد، افزود: دبیرخانه جشنواره به تناسب آثار ارسالی تعداد برگزیدگان را افزایش خواهد داد‎.

‎مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان ادامه داد: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ملی شعر طنز ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ است و مراسم اختتامیه این جشنواره ۱۹ خرداد ماه برگزار خواهد شد. احسانی گفت: علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را از طریق آدرس پستی و یا پست الکترونیک به نشانی ‎ ‏۹۰‏yahoo.com ‏ @m_h_p و یا از طریق شماره ۰۹۳۳۰۵۸۰۳۰۹ در فضای مجازی ارسال کنند‏‎.

رسانه‌ها دیده‌بان جامعه و چشم بیدار مدیران باشند ‏

ارومیه ـ خبرنگاراطل اعات: سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: رسانه‌ها به عنوان دیده بان‌جامعه تصویری درست از رویدادها را به صورت دقیق ارائه دهند‎.

‎رضا ابراهیمی در مراسم اختتامیه سومین جشنواره رسانه نگاران انقلاب که با حضور جمعی از مسئولان استان و شهرستان و فعالان رسانه‌ای در سالن اجتماعات خانه مطبوعات و رسانه‌های آذربایجان غربی برگزار شد، افزود: رسانه‌ها با ترسیمی از فضای واقعی و خدمات ارائه شده به مردم از سوی نظام اسلامی، امید‌آفرینی کنند‏‎. ابراهیمی، صداقت را یکی از رسالت‌های اصلی رسانه‌ها دانست و ادامه داد: اصحاب رسانه ضمن اعتماد سازی لازم در میان مردم، باید چشم بیدار مدیران باشند‎.‎

رفع تصرف ۱۱ هزار و ۶۰۰ مترمربع از اراضی ملی در مازندران‏

ساری-خبرنگاراطلاعات: مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندرران از رفع تصرف ۱۱ هزار و ۶۰۰مترمربع از اراضی ملی این استان در ایام نوروز ۱۴۰۱ توسط یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن این اداره کل خبر داد‏‎.

‎سید محمد نظری افزود: یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان مازندران ضمن جلوگیری از هرگونه تصرف و تعرض اراضی تحویلی دولتی و ملی در ایام نوروز ۱۴۰۱ با اجرای ۴مورد به مساحت حدود ۱۱ هزار و ۶۰۰ مترمربع از اراضی ملی با ارزش تقریبی ۷۵۵ میلیارد ریال را رفع تصرف و از دست متصرفان آزاد کرد. این ۴ پرونده رفع تعرض فوری مربوط به شهرستان‌های بهشهر- نکا و فریدونکنار بود که با تلاش یگان حفاظت از اراضی ملی این اداره به دولت برگردانده شد‎.

تدوین برنامه استاندارد سازی کشمش قزوین ‏

قزوین – خبرنگار اطلاعات: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: برنامه ارتقای صنعت کشمش استان قزوین باید بر روی فرآیند کاشت تا فرآوری و سپس صادرات متمرکز شود‏‎.

‎رضا افلاطونی در نشست برنامه جامع ارتقای صنعت کشمش استان قزوین افزود: ایجاد ساز وکار معین برای ارتقا و توسعه صادرات کشمش، بخش اعظمی از مشکلات این حوزه را حل خواهد کرد‎.

‎وی با اشاره به تدوین برنامه استانداردسازی محصول کشمش تاکیدکرد:در این استانداردسازی باید نظر صادرکنندگان و کشور مقصد نیز لحاظ شود،تا بتواند شرایط را برای توسعه صادرات مساعد کند‏‎. ‎افلاطونی گفت: وظیفه به زراعی، به نژادی، داربستی کردن و سلامت محصول کشمش برعهده سازمان جهاد کشاورزی است و در کنار آن باید از برند و سرمایه فعالان اقتصادی برای ارتقاء تولید و بهره وری استفاده برد‏‎

. ‎رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در مورد ظرفیت صندوق کشمش در راستای توسعه اقتصادی این محصول، گفت: ۴۹ درصد سهام صندوق کشمش متعلق به دولت است و اگرچه توسعه صندوق‌ها بسیار اهمیت دارد، اما نباید به انحصار و حذف رقابت‌ها منجر شود‎.

نسخه مناسب چاپ