اشتغالزایی بنیاد برکت برای زندانیان سراسرکشور
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام برای ۶ هزار نفر از زندانیان و خانواده‌هایشان در سراسر کشور ایجاد اشتغال می‌کند.

مدیرعامل بنیاد برکت در مراسم رونمایی از طرح «زندان تحولی» از مشارکت جدی این بنیاد در اشتغالزایی برای زندانیان خبر داد و افزود: امسال ۶ هزار طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور برای زندانیان آزادشده، دارای رای باز و خانواده‌هایشان راه‌اندازی می‌شود.

ترکمانه درباره طرح «زندان تحولی» توضیح داد: این طرح در چارچوب اجرای سند تحول قوه قضائیه اجرا می‌شود که یکی از رئوس آن ایجاد اشتغال برای زندانیان آزادشده است.

در همین زمینه، بنیاد برکت به عنوان همکار اصلی سازمان زندان‌های کشور نقش ویژه‌ای را در اشتغالزایی برای زندانیان و خانواده‌هایشان ایفا می‌کند.وی از انتخاب زندان لاکان رشت به عنوان زندان پایلوت اجرای طرح «زندان تحولی» خبر داد و اظهار داشت: در همین زمینه، ۲ هزار طرح اشتغالزایی برای زندانیان این زندان و خانواده‌هایشان اجرا می‌شود.

وی تاکید کرد: قرار است اجرای طرح «زندان تحولی» به سراسر کشور تسری پیدا کند که بنیاد برکت در این زمینه همکاری‌های لازم را با سازمان زندان‌ها خواهد داشت.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، طرح‌های اشتغال این بنیاد شامل زندانیان آزادشده، زندانیان دارای باز که امکان خروج از زندان را دارند و خانواده زندانیان دربند می‌شود.

ترکمانه تصریح کرد: بنیاد برکت پای کار اشتغالزایی برای زندانیان و خانواده‌هایشان ایستاده است، چرا که این قشر آسیب‌پذیرند و باید از آنها حمایت شود.

وی افزود: حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی ۶ هزار طرح اشتغالزایی ویژه زندانیان و خانواده‌هایشان ۱۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال است.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره اقدامات گذشته این بنیاد در حوزه اشتغالزایی برای زندانیان اظهار داشت: بنیاد تا پایان سال ۱۴۰۰ بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ طرح اشتغالزایی با ظرفیت ایجاد ۴ هزار و ۲۰۰ شغل برای زندانیان و خانواده‌هایشان را عملیاتی کرده است.

ترکمانه خاطرنشان کرد: زندانیان و خانواده‌هایشان به عنوان یکی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه زیر پوشش حمایت‌های ویژه و خاص بنیاد برکت قرار دارند.

نسخه مناسب چاپ