اخبار کوتاه
 

واکنش سرمربی هال‌سیتی به گلزنی صیادمنش

سرمربی تیم فوتبال هال‌سیتی از مهاجم ایرانی خود تمجید کرد.

به گزارش تسنیم، علیرضا صیادمنش که در دومین بازی متوالی که در ترکیب اصلی هال‌سیتی به میدان رفت، موفق شد در برتری ۲ بر یک ببرها مقابل کاردیف‌سیتی در هفته چهل‌ودوم چمپیونشیپ انگلیس اولین گلش را برای این تیم به ثمر برساند. این مهاجم ایرانی پس از حضوری موفق در زوریا لوهانسک اوکراین، در پنجره زمستانی اخیر با قرارداد قرضی ۶ ماهه به هال‌سیتی پیوست.

شوتا آرولادزه سرمربی هال‌سیتی در واکنش به گلزنی مهاجم ۲۰ ساله‌اش که پس از این بازی به عنوان بهترین بازیکن زمین هم انتخاب شد، گفت: وقتی بازیکنی اولین گلش را به ثمر می‌رساند، این همیشه اتفاق فوق‌العاده‌ای است. او به جمع ما ملحق شد، اولین بازی‌اش را در خانه انجام داد (در ترکیب اصلی) و گلزنی هم کرد، گلی برای خود او، برای خانواده‌اش، برای دوستانش و برای ما.

وی افزود: صیادمنش هنوز باید خود را با فرهنگ و سبک بازی متفاوتی وفق دهد، اما من فکر می‌کنم او کاملاً مستحکم و قوی به نظر می‌رسد. طوری به نظر می‌رسد که اللهیار دو، سه فصل در اینجا بازی کرده است که این برای بازیکنان اطراف او خیلی خوب است.

موفقترین زن دو و میدانی‌ تاریخ بازنشسته شد

آلیسون فلیکس پس از دوران درخشانی که در دوومیدانی داشت اعلام خداحافظی کرد.

به گزارش ایسنا، آلیسون فلیکس، ستاره آمریکایی که پرافتخارترین دوومیدانی‌کار زن تاریخ المپیک است، اعلام کرد که در پایان فصل بازنشسته خواهد شد.

فلیکس ۱۱ مدال المپیک از جمله هفت طلا و هم‌چنین ۱۳ عنوان جهانی قابل توجه کسب کرده است. این زن ۳۶ ساله تابستان گذشته در پنجمین بازی‌های المپیک خود در توکیو شرکت کرد و این آخرین حضور او در این رویداد بود.

فلیکس که در فهرست ۱۰۰ فرد تأثیرگذار مجله تایم در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ بود، کم‌تر از یک سال بعد از اینکه دخترش را به دنیا آورد با کسب دو طلای جهانی در دوحه، موفق‌ترین ورزشکار تاریخ مسابقات جهانی شد.

نسخه مناسب چاپ