ضرورت اجرای عملیات بازچرخانی پساب در زرندیه
زرندیه – خبرنگار اطلاعات:استاندار استان مرکزی در جلسه شورای اداری شهرستان زرندیه با اشاره به کمبود آب به عنوان اصلی‌ترین مشکل و فعالیت صنایع در این شهرستان، گفت: عملیات بازچرخانی پساب باید در اولویت قرار گیرد و صنایع آب بر در زرندیه مجوز فعالیت نخواهند گرفت‎.

‎فرزاد مخلص‌الائمه هدف از برگزاری این جلسات را طرح دغدغه‌ها، نیازها، مشکلات و موانع پیش رو و اتخاذ تصمیمات لازم برای گره گشایی از کارهای مردم دانست و افزود: دیدارهای مردمی و میدانی نقش موثری در احصای مشکلات و تلاش برای برطرف کردن آن دارد و از این رو نیاز به کار جهادی مدیران در این زمینه وجود دارد‏‎.

‎وی با بیان این که به فرموده مقام معظم رهبری باید کارهای جهادی در اولویت قرار گیرد و نسبت به تامین منابع مالی غیردولتی اهتمام جدی داشت، ادامه داد: ۸۰ تا ۹۰هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور وجود دارد که اگر بودجه ۳۰سال ایران نیز به آنها اختصاص یابد، به بهره‌برداری نمی‌رسد‏‎.

‎مخلص الائمه با اشاره به این که برای اجرای طرح‌ها با محدودیت‌های زمان و منابع مالی و انسانی روبرو هستیم، اظهار داشت: باید با روحیه جهادی پیش برویم و جلسات فرمایشی برگزار نکنیم‏‎.

‎وی افزود: با ظرفیت نیروی انسانی فرمانداری‌ها ۱۰ درصد افزایش یافته، که گامی موثر در راه پیشبرد اهداف و تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه خدمت به مردم به شمار می‌رود‎.

‎نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس هم در این جلسه با بیان این که بی توجهی به آمایش سرزمینی منجر به بحران‌های جدی اجتماعی می‌شود، گفت: صدور مجوزهای حوزه صنعت و ساخت مسکن باید با توجه به آمایش سرزمینی انجام شود‏‎.‎

حجت‌الاسلام محمد سبزی با اشاره به ظرفیت‌های ویژه زرندیه در حوزه صنعت و کشاورزی، اظهارداشت: باید اقدامات اساسی برای ارتقای جایگاه و توسعه زرندیه صورت گیرد و از این رو از دولت انقلابی توقع داریم در موردمحرومیت‌زدایی و حل مشکلات در حوزه‌های آب، راه، صنعت و مسائل درمانی این شهرستان وارد عمل شوند و بودجه عمرانی ویژه‌ای برای سال‌جاری برای آن در نظر گرفته شود‏‎.

‎وی با تاکید بر این که پیمانکاران و مسئولانی که در اجرای پروژه‌ها کوتاهی کردند،باید پاسخگو باشند چراکه بیت المال را هزینه کرده‌اند، اظهارداشت: بخشی از عوارض آلایندگی باید در سطح شهرستان زرندیه هزینه شود و امیدوارم در سفر قریب‌الوقوع رئیس‌جمهوری به استان مرکزی اعتبارات خوبی را برای زرندیه و ساوه جذب کنیم تا پروژه‌های نیمه تمامی که باید با تخصیص اعتبارات ملی به سرانجام برسد، مورد بهره‌برداری قرار گیرند‏‎.

‎سبزی با بیان این که برای ساخت بیمارستان در زرندیه برخی صنایع پای کار آمده‌اند و درمانگاه شبانه روزی شهر «رازقان» نیز ۲ میلیارد تومان تخصیص اعتبار دارد، گفت: در زاویه، پرندک و خشکرود زمین تهیه و اقدامات لازم انجام شده است، اما باید از سوی وزارت ورزش بودجه برای تهیه چمن مصنوعی تامین شود‏‎.

نسخه مناسب چاپ