توزیع کارت زرد برای کنترل مگس زیتون در رودبار
لوشان ـ خبرنگار اطلاعات: ۲۳۰ هزار کارت زرد برای کنترل مگس زیتون در رودبار توزیع شد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی گیلان با اعلام این خبر افزود: این کارت‌ها بین زیتونکاران توزیع شده است.

محمدابراهیم محمدی در گفتگو با اطلاعات یادآور شد: علاوه بر آن ۱۵۷۰ لیتر پروتئین هیدرولیزات و ۳۵۷ لیتر مالاتین توسط نمایندگان ۵۸ روستا با همکاری اعضای شوراهای اسلامی تحویل کشاورزان شده است.

وی گفت: در این زمینه استانداری گیلان نیز تاکنون ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل مدیریت بحران استان برای کنترل آفت مگس زیتون اختصاص داده است.

وی افزود: تاکنون ۳۰ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان زیر پوشش کنترل بیولوژیک قرار گرفته و توزیع تریکوکارت در دو مرحله در این شالیزارها انجام شده است.

او تاکید کرد: در کنترل بیولوژیک علیه آفت شپشک نرم تن در باغ‌های چای و مرکبات هم ۳۳۰۰ هکتار از این باغ‌ها در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان قرار گرفته است.وی گفت: از سوی دیگر برای کنترل ملخ در سطح استان ۲۴۰۰ هکتار از اراضی شهرستان‌های رودبار و سیاهکل و املش و رودسر توسط مدیریت‌های کشاورزی این شهرستان‌ها سمپاشی شده است.

وی اظهار داشت: گرچه مهمترین وظیفه حفظ نباتات گیلان ارائه خدمات مشاوره‌ای، کارشناسی و برنامه‌ریزی برای کنترل آفات و بیماری‌ها است ولی تاکنون برای کمک به کشاورزان استان حدود ۹۰۰ میلیارد ریال به صورت یارانه در امر کنترل آفات برنج و زیتون و چای و مرکبات توسط این مدیریت هزینه شده است.

نسخه مناسب چاپ