ضرورت توجه سرمایه گذاران صنعت گردشگری به شهر دستجرد قم‏
قم ـ ‎خبرنگار اطلاعات: شهردار دستجرد گفت:دعوت از سرمایه گذاران برای توجه به عرصه گردشگری شهر دستجرد قم مورد توجه ویژه مسئولان این شهر است‎.

‎حسین طالعی در نشست خبری با اشاره به تلاش مدیریت شهری دستجرد برای استفاده از ظرفیت‌های این شهر و معرفی آن به عنوان قطب گردشگری استان قم اظهار داشت: دستجرد با مشکلاتی مانند زمین خواری به دلیل نبود اسناد دقیق مالکیت اراضی، نداشتن جاده استاندارد دسترسی و کمبود آب شُرب روبروست که این موارد باید حل و فصل شوند‎.

‎وی، نیاز دیگر «دستجرد» را الحاق اراضی به محدوده شهری برای حل مشکل کمبود مسکن دانست و افزود: نظم دهی به وضعیت املاک دستجرد در دستور کار مدیریت شهری است‏‎. ‎شهردار دستجرد به برخی اقدامات جدید مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: توجه به توسعه فضای سبز و زیباسازی شهری، پیگیری تخصیص زمین برای احداث پارک جنگلی، پیگیری اجرای برخی پروژه‌های عمرانی و طراحی اِلِمان شهدای گمنام، برپایی یادواره شهدای بخش خلجستان در کنار پخش اذان از ۵ نقطه عمومی سطح شهر بخشی از اقدامات اخیر شورا و شهرداری دستجرد بوده است‏‎.

‎طالعی با دعوت از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در صنعت گردشگری دستجرد، تاکید کرد: با همدلی مسئولان نهادهای این شهر، اختصاص زمین و تخصیص منابع بانکی به سرمایه گذاران سرعت می‌گیرد؛ ضمن آن که بسته‌های سرمایه گذاری در این زمینه تعریف و اعلام خواهد شد‎. ‎وی با اذعان به کم کاری در زمینه تبلیغات گردشگری دستجرد، ادامه داد: ظرفیت‌های ملی و بین المللی گردشگری این شهر باید به خوبی معرفی شود و علاوه بر امکانات فعلی گردشگری، احداث چند مجموعه دیگر گردشگری نیز در دستور کار است‎.

‎طالعی بودجه سالانه مدیریت شهری دستجرد را در سال جاری ۶ر۱۵ میلیارد تومان اعلام کرد و قول داد با رایزنی‌های صورت گرفته این بودجه ۲ برابر شود. وی تکمیل طرح بلوار اصلی شهر، توسعه خیابان‌ها و نظم دهی به فضای شهری و همچنین تکمیل بوستان پارک بام را از جمله اولویت‌های مدیریت شهری دستجرد در سال ۱۴۰۱، دانست‏‎.

نسخه مناسب چاپ