ماه گفتار بنیاد شمس تبریزی و مولانا با سخنرانی دکتر سیدمحسن فاطمی
 

بیست و ششمین ماه گفتار بنیاد شمس تبریزی و مولانا امروز ساعت ۱۸ با سخنرانی دکتر سیدمحسن فاطمی روانشناس و مولوی‌پژوه و عضو هیأت تحریریه و مشاور سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی و هیأت مشاور «دائرة‌المعارف روانشناسی نقاد» برگزار شد.

از علاقه‌مندان به تعالیم شمس تبریزی و مولانا در حوزه عرفان اسلامی و روانشناسی دعوت شده است در این نشست به نشانی اقدسیه، خیابان نیلوفر، شماره ۳ شرکت کنند.

دکتر سیدمحسن فاطمی، دوره فوق دکترای روان‌شناسی را در دانشگاه هاروارد آمریکا گذرانده است. او در دپارتمان روان‌شناسی دانشگاه هاروارد، دانشکده روان‌شناسی دانشگاه تورنتو و دانشکده روان‌شناسی دانشگاه تهران تدریس می‌کند.

وی در دانشگاه بریتیش کلمبیا، مدرسه عالی روانکاوی بوستون، دانشگاه فینکس آمریکا، دانشگاه وسترن واشنگتن، سیتی بونیورسیتی سیتل، دانشگاه آنیناک، آتاباسکا، NYT نیویورک، آپر آیووا، و برخی دانشگاه‌های دیگر آمریکای شمالی دروس مربوط به روان‌شناسی، آموزش و ارتباطات را تدریس کرده است.

فاطمی، عضو انجمن روان‌شناسی آمریکا و سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران است و همچنین اخیراً به عنوان عضو هیأت تحریریه و هیأت مشاوره «دائرة‌المعارف روان‌شناسی نقاد» انتخاب شده است. او در حوزه‌های مختلف درمان از جمله روان‌شناسی رسانه، مدیریت اضطراب، مدیریت استرس و حضور و پویایی در لحظه (mindfulness) فعالیت دارد و کارگاه‌های مختلف آموزشی را در حوزه‌های هوش هیجانی، زبان و روان‌شناسی مذاکره، مهارت‌های بین فرهنگی، مدیریت تعارض، مهارت‌های ارائه مطلب و تفکر خلاق برگزار کرده است.فاطمی سخنران کلیدی برخی از کنفرانس‌های بین‌المللی در حوزه‌های روان‌شناسی و مدیریت و آموزش بوده است. وی صاحب تألیفات مختلفی به زبان‌های انگلیسی و فارسی است.

از آثار وی می‌توان به How We Speak Shapes How We Learn چاپ نیویورک، «روایت‌شناسی و زبان» چاپ دانشگاه سنت توماس کانادا و مقاله «خلاقیت، هوشیاری و زبان» در نشریه انجمن بین‌المللی آموزش اشاره کرد.فاطمی علاوه بر تدریس در دانشگاه‌های مختلف، پروژه‌های آموزشی مختلفی را برای سازمان‌ها و شرکت‌های گوناگون در آمریکای شمالی، اروپا، و ایران اجرا کرده است. او علاوه بر تحصیلات آکادمیک خود، چندین سال از کلاس‌های علامه محمدتقی جعفری در حوزه‌های فلسفه و عرفان اسلامی، بهره برده است.

نسخه مناسب چاپ