کشتی فرنگی قهرمانی آسیا- مغولستان
پایان کار نمایندگان ایران در روز نخست با یک طلا و ۲ برنز
 

ناصر علیزاده به مدال طلای وزن ۸۷ کیلوگرم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا رسید.

دیدار‌های ۵ وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا از صبح دیروز در شهر اولان باتور مغولستان آغاز شد که ناصر علیزاده در وزن ۸۷ کیلوگرم به مدال طلا رسید. ایمان محمدی و عارف حبیب اللهی در غیاب حریفانشان در دیدار رده بندی صاحب مدال برنز اوزان ۶۳ و ۷۷ کیلوگرم شدند. علی نوربخش و امیر قاسمی منجزی نیز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

نتایج کامل کشتی گیران کشورمان در روز نخست رقابت‌های قهرمانی آسیا به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم علی نوربخش در دور اول با نتیجه ۱۰ بر ۵ مغلوب آروجان حالاکورکی دارنده مدال برنز آسیا از هند شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، نوربخش از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۳ کیلوگرم ایمان محمدی در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۴ بالجینیام دامجین از مغولستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل کنسوکه شیمیزو دارنده مدال برنز جهان از ژاپن با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محمدی در این مرحله مقابل میرامبک آیناگولوف دارنده مدال نقره و برنز جهان از قزاقستان با نتیجه ۱۴ بر ۳ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت؛ و با توجه به حضور نیافتن احمد النکدالی از سوریه، به مدال برنز این وزن دست یافت.

در وزن ۷۷ کیلوگرم عارف حبیب اللهی در دور نخست با نتیجه ۹ بر یک مقابل آکژول محموداف دارنده مدال نقره المپیک از قرقیزستان مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی نیز به دیدار رده بندی راه یابد. حبیب اللهی در این دیدار با توجه به حاضر نشدن کیم هیون وو قهرمان المپیک و جهان از کره جنوبی صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم ناصر علیزاده در دور اول با نتیجه ۷ بر یک مقابل ملیس آیتبکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل نورسلطان تورسینوف قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه ۳ بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه ۳ بر ۱ از سد جالگاسبای بردیمراتوف دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امیر قاسمی منجزی در دور اول با نتیجه ۵ بر صفر مقابل پریم پریم از هند به پیروزی رسید. وی در در دور دوم مقابل مومینجان عبداله یف دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی از ازبکستان با نتیجه ۹ بر ۸ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد مقابل حریف کره ای، وی نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت.

مسابقات ۵ وزن دوم رقابت‌های کشتی فرنگی ۲۰۲۲ قهرمانی آسیا صبح امروز آغاز می‌شود.

نسخه مناسب چاپ